У Медведєва народилась ідея створити світову "супервалюту"


У Медведєва народилась ідея створити світову "супервалюту"

На квітневий фінансовий саміт "великої двадцятки" у Лондоні Росія повезе пакет пропозицій щодо реформування світової фінансової системи, серед яких і ідея введення світової "супервалюти".

Сьогодні пропозиції Москви були опублікована на офіційному сайті Президента РФ Дмитра Медведєва.

"Поточна глобальна економічна криза стала результатом провалу усталеної фінансової системи в результаті низької якості регулювання, через що величезні ризики опинилися поза належним обліком", стверджується в документі.

У зв'язку із цим Росія запропонує "двадцятці" ввести єдині загальносвітові стандарти в сфері макроекономічної і бюджетної політики, дотримання яких було б обов'язковим для провідних світових економік. Створити систему раннього попередження криз на основі постійно оновлюваної оцінки системних ризиків.

Привести до єдиного стандарту регулювання і нагляд у фінансовому секторі, а також принципи роботи світових рейтингових агентств. Створити "наднаціональну резервну валюту, емісія якої буде здійснюватися міжнародними фінансовими інститутами". Зробити цю наднаціональну валюту "суперрезервною". А також суттєво розширити фінансові можливості і повноваження МВФ аж до розгляду можливості надати йому право проводити емісії цієї самої "супервалюти".

А "з метою протидії фінансовому протекціонізму" Росія запропонує "обговорити можливість розробки погоджених правил "розчищення" транскордонних боргів, у тому числі, шляхом координації дій країн, "що представляють" кредиторів і боржників…"

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua