Аналітики: До кінця березня різких рухів долара в Україні не буде


Аналітики: До кінця березня різких рухів долара в Україні не буде

До кінця березня 2009 року різких рухів долара в Україні не буде. Про це говориться в прес-релізі "Форекс клубу" з посиланням на аналітиків компанії. За їхніми прогнозами, безготівковий курс продажу долара буде коливатися в межах 8,00-8,50 грн., готівковий курс продажу долара в Україні буде коливатися в діапазоні 8,20-8,70 грн.

За даними компанії, за останні два тижні американська валюта подешевшала на 40 копійок. На початку березня ціна продажу безготівкового долара була на рівні 8,60-8,65 грн.

У цей момент вона стабілізувалася на рівні 8,25 грн. Національна валюта зміцнилася, у першу чергу, за рахунок позитивного сальдо торговельного балансу в січні-лютому. Експорт товарів з України в січні склав 2,5 млрд. доларів. Імпорт товарів у січні склав 2,3 млрд. доларів. Профіцит торговельного балансу склав 0,2 млрд. доларів. Профіцит поточного рахунку платіжного балансу за січень склав 0,48 млрд. доларів. Зниження обсягів експорту та імпорту привело до зниження щоденних обсягів торгів на міжбанківському ринку в середньому до 300 млн. доларів, у жовтні-листопаді минулого року обсяги щоденних торгів становили близько 500-600 млн. доларів.

Аналітики "Форекс клубу" вважають, що також підтримку національній валюті надали аукціони НБУ із продажу безготівкових доларів для погашення валютних кредитів, виданих фізичним особам, за пільговим курсом 7,80 грн. Це знімає додатковий попит на готівковий долар США з боку населення на суму близько 300 млн. доларів, однак одночасно зменшує золотовалютні резерви НБУ на цю ж суму. Як стверджують аналітики "Форекс клубу", такі дії з боку НБУ позитивно відіб'ються на позиціях національної валюти і на стабільності банківської системи в цілому.

"До кінця березня 2009 року різких рухів долара в Україні не буде, незважаючи на те, що наприкінці грудня, у середині січня, у середині лютого мали місце сплески зростання американської валюти. C точки зору циклічності, є всі підстави прогнозувати зростання безготівкового курсу продажу долара в Україні до рівня 8,70-8,90 грн. Однак це прогноз тільки з погляду циклічності ринку. Ситуація на валютному ринку буде залежати від подальших переговорів із МВФ, від динаміки експорту, імпорту, фінансового рахунку платіжного балансу і попиту на валюту з боку населення", - говориться в прес-релізі з посиланням на керівника інформаційно-аналітичного центру "Форекс клуб" Миколу Івченка.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua