Впровадження НБУ інституту кураторства посилює недовіру до банківської системи


Впровадження НБУ інституту кураторства посилює недовіру до банківської системи

Впровадження інституту кураторства, передбачене постановою НБУ №38 від 30 січня в 2009 р., підсилює недовіру до банківської системи, вважає Асоціація "Український кредитно-банківський союз".

"Це підсилює недовіру до банківської системи країни, оскільки критерії і вимоги, які ставляться з боку регулятора до кураторів, не чіткі, розмиті і не відповідають масштабу поставлених завдань", - сказано в повідомленні прес-служби Асоціації.

УКБС відзначає, що, згідно з постановою НБУ, куратори наділені широкими повноваженнями з узгодження усіх рішень керівництва банку. "Призначений НБУ куратор повинен здійснювати загальні функції нагляду за діяльність банку і відповідати високим професійним вимогам, які висувають до голови правління фінансово-кредитної установи. Тільки в такому випадку його призначення як уповноваженого представника Нацбанку буде викликати довіру з боку позичальників, вкладників і кредиторів комерційного банку і, відповідно, не мати негативного впливу на функціонування банківської системи", - вважає Асоціація.

На думку УКБС, такі заходи не мають нічого спільного із принципами здійснення ефективного моніторингу за діяльністю банків, зокрема щодо використання коштів рефінансування. Адже Нацбанком не визначений ступінь відповідальності кураторів за свої дії, які порушують банківську таємницю, а функції, які повинен виконувати куратор, є нереальними для виконання через надзвичайно великий обсяг інформації, яку необхідно аналізувати для прийняття відповідальних рішень.

На переконання Асоціації, НБУ слід чітко визначити загальні критерії класифікації банківських операцій за рівнем ризику, щоб уникнути їх суб'єктивного трактування вповноваженими представниками регулятора. Також, на думку експертів УКБС, Нацбанк повинен конкретизувати п.2.2 постанови, у якому наведені ознаки застосування до банків "особливого режиму контролю", і скоротити окреслені в п.2.7 повноваження куратора, увівши їх у рамки чинного законодавчого поля.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua