Заходи з ослаблення швейцарського франка можуть привести до валютної війни


Заходи з ослаблення швейцарського франка можуть привести до валютної війни

Швейцарський національний банк ( SNB ) 12 березня ужив заходів з ослаблення швейцарського франка, повідомляє Financial Times.

Заходи Центробанку Швейцарії, що викликали побоювання, що інші країни можуть слідувати її прикладу, початі на тлі зростання швейцарського франка, який інвестори використовують як надійне вкладення коштів. У жовтні, після банкрутства Lehman Brothers, він виріс до рекордних висот - близько 1,43 швейцарських франків проти євро - і в останні тижні знову наблизився до цього рівня.

Однак 12 березня швейцарський франк упав до найнижчого рівня з початку року після того, як Центробанк заявив, що його сила породжує "неадекватне ускладнення кредитно-грошових умов" у період, коли ЦБ бореться зі спадом у швейцарській економіці.

"У цьому контексті SNB вирішив купувати іноземну валюту на валютних ринках, щоб запобігти подальшому зростанню швейцарського франка відносно євро", - говориться в заяві Центробанку.

Аналітики відзначають, що цей крок, імовірно, підсилить побоювання, що між країнами почнеться конкуренція в сфері девальвації.

"Втручання такого великого центробанку як SNB у діяльність ринку відкриває іншим центробанкам, зокрема, Банку Японії, можливість слідувати цьому прикладу, - заявив аналітик Bank of New York Mellon Майкл Вулфолк . - У Японії багато хто вважає ієну переоціненою".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua