Le Monde: Долар, незважаючи ні на що, залишається референтною валютою


Le Monde: Долар, незважаючи ні на що, залишається референтною валютою

Друкарський верстат ФРС запущений на повну потужність, уряд роздає гроші праворуч і ліворуч, щоб запобігти депресії, однак американський долар продовжує зміцнюватися і немає ніяких ознак зміни цієї тенденції. Щоб зрозуміти, як це можливо, досить подивитися, у якому стані виявилися інші валюти, пише Єн Кемпбелл, статтю якого публікує Le Monde.

Фунт стерлінга коштує сьогодні 1,38 долара, що свідчить про безпрецедентне ослаблення британської валюти, що у попередні 25 років била рекорди зростання. Євро, що минулого літа досяг позахмарних висот, сьогодні впав на землю, продовжує автор статті. Економічне зростання незначне, банки - у тяжкому становищі. Голова Європейського центробанку Жан-Клод Тріше відмовляється вдаватися до грошової емісії, а канцлер Німеччини Ангела Меркель принципово не любить плани порятунку. Таким чином, уся зона євро поринає в стагнацію. Те ж саме відбувається в Японії: експорт падає, назріває серйозна рецесія.

Нітрохи не краще виглядають і основи американської економіки. "Але американський уряд у бездіяльності не дорікнеш: він вирішив поставити все на відновлення економіки. Поки світові ринки приймають цю ставку на віру і купують облігації, у масовому порядку емітовані американською державою. Резервна валюта, якою є долар, стверджує свою перевагу. Доти, поки ті ж самі ринки не почнуть думати, що це програшна ставка", - робить висновок Кемпбелл.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua