Вимоги до учасників фондового ринку потрібно підвищити


Вимоги до учасників фондового ринку потрібно підвищити

Комітет з питань фінансів і банківської діяльності рекомендує парламенту прийняти в другому читанні й у цілому проект закону "Про внесення змін у деякі закони України щодо підвищення вимог до статутного капіталу професійних учасників фондового ринку".

Про це УНІАН повідомили в інформаційному управлінні апарату Верховної Ради України.

Зазначеним законопроектом пропонується збільшити розмір статутного капіталу професійних учасників фондового ринку (депозитаріїв, реєстраторів, компаній з управління активами, торговців цінними паперами і т.д.).

Зокрема, проектом передбачено, що розмір статутного капіталу депозитарію повинен становити не менше 15 млн. грн., а розмір власного капіталу клірингового депозитарію - 25 млн. грн.

Члени Комітету підтримали пропозицію, відповідно до якої розмір статутного капіталу реєстратора повинен становити не менше 300 тис. грн. У випадку одержання реєстратором ліцензії на здійснення депозитарної діяльності хоронителя, йому як хоронителеві, забороняється здійснювати будь-які операції із цінними паперами, щодо яких він є реєстротримачем.

Відповідно до проекту "особа, яка подає документи на одержання ліцензії на здійснення діяльності з адміністрування пенсійних фондів, повинна відповідати таким вимогам:

- розмір статутного капіталу реєстратора, оплаченого коштами, становить не менше 2,5 млн. грн. на день державної реєстрації такої особи;

- наявність кадрів відповідного кваліфікаційного рівня, належного технічного забезпечення та інформаційних систем для ведення персоніфікованого обліку учасників фонду, які відповідають вимогам, установленим Державною комісією з регуляції ризиків фінансових послуг України".

Законопроектом передбачено, що "ліцензія на здійснення діяльності з управління активами видається особі за умови, що вона має оплачений коштами статутний капітал у день надання документів у Державну комісію із цінних паперів і фондового ринку для одержання цієї ліцензії не менше 7 млн. грн.".

Пропонується також визначити, що розмір статутного капіталу фондової біржі повинен становити не менше 15 млн. грн., а розмір власного капіталу фондової біржі, яка здійснює кліринг і розрахунки, - не більше 25 млн. грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua