Moody's попередило Румунію, Болгарію і Хорватію


Moody's попередило Румунію, Болгарію і Хорватію

Міжнародне рейтингове агентство Moody's, що недавно знизило рейтинги України, попередило про підвищення кредитних ризиків у східноєвропейському регіоні. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Відповідно до даних нового звіту Moody's, найбільші кредитні ризики спостерігаються в економіках тих держав, чий внутрішній кредит значно збільшився і які ледве можуть розраховувати на зовнішню підтримку. Мова у звіті йшла про Румунію, Болгарію і Хорватію, які, за даними агентства, стоять на грані, за якою іде зниження кредитного рейтингу країни. Усім їм присвоєний рейтинг Baa3.

Румунія стане останньою країною регіону, яка стане просити фінансової підтримки в Євросоюзу, Міжнародного валютного фонду і Світового банку. Про це 9 березня повідомили високопоставлені чиновники румунського уряду.

Інвестори збираються вилучати капіталовкладення зі східноєвропейського регіону, що пов'язано з нестабільною ситуацією в регіоні та економічною кризою, що поглиблюється, в Східній Європі.

Відповідно до даних дослідження, проведеного австрійським Oesterreichische Kontrollbank (Oekb), фінансування східноєвропейських філій західних компаній планується урізати приблизно на 17%. Інвестиційні фонди для 65% регіональних філій скорочуватися не будуть, повідомляє Oekb.

Найбільш "ризикованими" сегментами для інвестицій у Східній Європі зараз є нерухомість і промислове виробництво.

На минулому тижні шість центральних банків регіону висловили протест проти прогнозів і оцінок аналітиків, які пророкують однаково похмуре майбутнє всім східноєвропейським ринкам, від відносно стабільного польського до неспокійного українського.

У звіті Moody's говориться, що тепер рейтинги регіону будуть залежати від того, наскільки правильно регіональні позичальники зможуть розпорядитися потоком коштів від банків єврозони і чи надасть Євросоюз допомогу Центральній і Східній Європі.

Нагадаємо, Єврокомісія, на чолі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, відхилила прохання Угорщини надати фінансову допомогу державам Східної Європи. Дане рішення було прийнято 1 березня на саміті лідерів Євросоюзу, присвяченому пошуку шляхів виходу з економічної кризи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua