Нафтовий фонд Норвегії втратив 23,3% в 2008р на інвестиціях у фондові ринки


Нафтовий фонд Норвегії втратив 23,3% в 2008р на інвестиціях у фондові ринки

Фонд національного добробуту Норвегії, що є третім за розміром у світі, зафіксував рекордний збиток за підсумками 2008 року - 633 млрд норвезьких крон ($90,5 млрд) - на тлі обвалу фондових ринків, говориться в прес-релізі Банку Норвегії.

Збитки від інвестицій державного пенсійного фонду - Global скоротилися на 23,3% в 2008 році, говориться в повідомленні ЦБ Норвегії. Втрати від інвестицій в акції в 2008 році склали 40,7%, в облігації - 0,52%.

"Ми внесли важливі зміни у використовувану інвестиційну стратегію і збільшили ступінь контролю ризиків протягом минулого року", - заявив керуючий фонду Інгве Слінгстад.

Ринкова капіталізація фонду становила 2,275 млрд норвезьких крон ($333 млрд) на кінець 2008 року в порівнянні з 2,019 млрд норвезьких крон за підсумками 2007 року.

В 2008 році зафіксований рекордно високий приплив нового капіталу до фонду - 384 млрд норвезьких крон. Усі ці кошти були інвестовані у світові фондові ринки.

Уряд Норвегії переводить у нафтовий фонд податкові надходження нафтогазової галузі, а також дивіденди по приналежних державі 67% акцій Statoilhydro ASA.

У цей час кошти держфонду на 40% вкладені в акції і на 60% - в активи з фіксованою прибутковістю. Усі кошти розміщені за кордоном, щоб уникнути небажаного зростання норвезької крони і перегріву економіки.

Світові фондові ринки обвалилися торік на тлі економічної рецесії, що перекинулася зі США в країни Європи і Японію. Зведений індекс MSCI World втратив 42%, європейський Dow Jones Stoxx 600 - 46%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua