Тріше: ЄЦБ не вважає ставку 1,5% мінімальним рівнем


Тріше: ЄЦБ не вважає ставку 1,5% мінімальним рівнем

Європейський центральний банк (ЄЦБ) не вважає ставку 1,5% річних мінімальним рівнем, заявив голова банку Жан-Клод Тріше, виступаючи за підсумками засідання, на якому було ухвалено рішення про зниження вартості грошей у єврозоні до даної позначки.

За його словами, інфляція в єврозоні залишиться суттєво нижчою від цільового рівня 2% у цьому і наступному році після того, як ЄЦБ опустив ставку до мінімального рівня.

"У цілому інфляційні показники суттєво знизилися і, як очікується, залишаться нижче 2% в 2009 і 2010 роках, - сказав. Ж.-К.Тріше. - Це пов'язано з падінням вартості сировини і зниклим тиском з боку видатків, що відображають істотний спад економічної активності".

Тепер ЄЦБ прогнозує, що економіка єврозони знизиться на 2,2-3,2% цього року, у той час як раніше очікувалося зниження на 0-1%. На 2010 рік банк очікує зміни ВВП від скорочення на 0,7% до зростання на аналогічну величину.

Інфляція, за оцінкою ЄЦБ, цього року складе 0,1-0,7% (раніше очікувалося 1,1-1,7%), а в наступному році - 0,6-1,4%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua