Банкам знадобляться 50 млрд. дол. через втрати в Центральній і Східній Європі


Банкам знадобляться 50 млрд. дол. через втрати в Центральній і Східній Європі

Європейським фінансовим інститутам, можливо, буде потрібно залучити до 40 млрд. євро ($50 млрд.) додаткового капіталу до 2010 року через втрати в Центральній і Східній Європі, повідомляє Bloomberg з посиланням на JPMorgan Chase & Co.

Банки Північної Європи, включаючи Swedbank AB, SEB AB і Danske Bank A/S, будуть потребувати 8 млрд. євро на покриття безнадійних кредитів у країнах Балтії, у той час як австрійським банкам, таким, як Raiffeisen International Bank-Holding AG і Erste Group Bank AG, може знадобитися 5 млрд. євро, вважають аналітики JPMorgan.

Усього неліквідних активів може скопитися на суму 270 млрд. євро., особливо сильно при цьому постраждають шведські та австрійські банки, тому що вони в першу чергу відчують наслідки спаду в країнах Східної Європи.

Міжнародний валютний фонд уже запропонував допомогу Латвії, Угорщині, Сербії та Україні. Список може бути продовжений за рахунок Болгарії, Румунії, Литви та Естонії, згідно з дослідженням Capital Economics.

На банки з Австрії, Італії, Франції, Бельгії, Німеччини і Швеції припадає 84% банківських кредитів у країнах Центральної і Східної Європи, згідно з даними Moody's Investors Service. У зв'язку із цим, дочірні фінансові установи західноєвропейських фінансових груп можуть зіткнутися зі скороченням своїх рейтингів, заявило раніше Moody's.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua