Українці отримали минулорічну зарплату — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українці отримали минулорічну зарплату

Казна та Політика
1816
Реальні доходи українців у січні впали майже на 20% - до рівня лютого минулого року. Найбільше постраждали працівники в бюджетній сфері і будівництві. Найменше зарплати зменшилися у фінансовій сфері та торгівлі.
Учора Держкомстат заявив про безпрецедентне зниження середньої зарплати українців. Після невеликого зростання в грудні за перший місяць цього року вона зменшилася на 16,79% - до 1665 грн. Це на 2 грн вище від аналогічного показника лютого минулого року. Реальна зарплата (з урахуванням зростання споживчих цін) за місяць знизилася на 19,4%.
За минулий рік середня зарплата виросла всього на 18,6%. З урахуванням інфляції на рівні 22,3% реальна зарплата громадян за рік знизилася на 3%, чого не було з 1998 року.
Зниження зарплат було зафіксовано в усіх без винятку галузях економіки. Найбільший спад (-44,7%) був зафіксований у сфері держуправління, будівництва (-27,4%), операцій з нерухомістю (-25,2%). Відносно невеликим був спад доходів працівників фінансового сектору (-9,3%), промисловості (-9,3%) і торгівлі (-11%).
Реальні доходи найбільше впали в Києві (-24,7%), Чернігівській (-23,6%), Херсонській (-23,3%) і Хмельницькій (-23,2%) областях. Найменший спад - у Донецькій (-13%), Дніпропетровській (-14%) і Луганській (-14,1%) областях. "Різкий спад доходів державних і муніципальних службовців викликаний скороченням надбавок і премій, часто це збільшує доходи більш ніж удвічі, - відзначила експерт компанії Gainsfort Research Євгенія Ахтирко. - Ще одна причина – затримки, що почалися з виплатою зарплати працівникам держсектора. Однак цей фактор стане більш актуальним згодом". Що стосується низьких темпів спаду доходів у промисловості, то, за словами експерта, це викликано відносно гарними результатами її роботи в грудні - зростання промислового виробництва до листопада 2008 року склало 3,2%. "Після набагато гірших показників роботи промисловості в січні (-16,1%) зниження зарплат варто чекати за підсумками лютого-березня", - додає Ахтирко. У компанії Ernst & Young вважають, що орієнтовне зниження зарплат у реальному секторі в найближчі кілька місяців складе 25%.
Після зафіксованого в грудні зниження заборгованості із зарплат у січні сума боргу знову виросла - на 333,35 млн грн - і станом на 1 лютого становить 1,525 млрд грн. "Під кінець року підприємства постаралися по можливості розплатитися зі співробітниками, з початку нового року заборгованості з оплати праці знову почнуть збільшуватися", - прогнозує президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жалило.
Крім того, у січні збільшилася кількість працівників, що перебувають у відпустках з ініціативи адміністрації: їх чисельність виросла на 242 тис. і досягла 1,071 млн людей. Одночасно виросла кількість громадян, що працюють в умовах неповного робочого дня - на 171 тис. - до 1,099 млн осіб. Нагадаємо, експерти прогнозували таке зростання, пояснюючи його масовим відправленням співробітників у неоплачувані відпустки протягом січневих свят. "Поки ще компанії прагнуть зберегти свої кадри, пропонуючи співробітникам роботу в скороченому режимі. Однак незабаром економічна криза змусить продовжити скорочення персоналу", - впевнений Жалило.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас