2355
Бойко: Уряд повинен компенсувати курсову різницю "валютним" позичальникам
— Кредит&Депозит
Заступник голови Партії регіонів, керівник Київської обласної організації Партії регіонів, народний депутат Юрій Бойко вважає, що уряд повинен компенсувати з державного бюджету курсову різницю для людей, що виплачують валютні кредити комерційним банкам. Про це Юрій Бойко повідомив, коментуючи ситуацію зі зростанням курсу долара за останній тиждень.
"Сьогоднішнє зростання курсу має як об'єктивні, так і суб'єктивні причини. Об'єктивні - це, у першу чергу, світова фінансова та економічна криза, яка дуже різко вдарила по обсягах українського експорту і, відповідно, по припливу валюти в нашу країну", - відзначив Юрій Бойко.
"Що стосується суб'єктивних факторів зростання курсу, то, на жаль, вони викликані діями влади, а точніше - нинішнього уряду. По-перше, відверте небажання уряду Тимошенко вносити зміни в бюджет унеможливило одержання другого траншу кредиту МВФ. Нацбанк позбавлений ресурсів, необхідних для проведення ефективної політики регулювання курсу. Відсутність позитивних сигналів з боку МВФ також впливає на поведінку бізнесу. У бізнесі наростають очікування подальшої стрибкоподібної девальвації гривні. Це, у свою чергу, ще більше підстьогує попит на валюту і негативно впливає на курс", - відзначив Юрій Бойко.
У таких обставинах, вважає народний депутат, уряд Юлії Тимошенко повинен взяти на себе всю відповідальність, у тому числі фінансову, за збитки, які несуть сьогодні люди, що взяли кредити у валюті. "Тут рецепт простий: або уряд іде на перегляд держбюджету, а також інші кроки, необхідні для стабілізації становища на валютному ринку; або продовжує діяти, як йому заманеться. Але тоді, будьте ласкаві, компенсуйте людям втрати від ваших дій", - відзначив народний депутат.
Юрій Бойко при цьому додав, що такий механізм зробить позитивний вплив і на банківську систему. "Сьогодні щоденно росте рівень неплатежів. Банки змушені розривати договори, відбирати заставне майно, яке стрімко дешевшає. Якщо уряд хоча б мінімально компенсує курсову різницю, рівень платежів зросте, банки одержать живі гроші, що у свою чергу в перспективі пожвавить економіку", - сказав народний депутат. При цьому він підкреслив, що "все-таки кращим і дешевшим для країни був би перший варіант дій - тобто невтручання Кабміну в політику НБУ, як того вимагає закон, і прийняття нового, реалістичного бюджету".
За матеріалами: Подробности
Поділитися новиною