ІСІ трохи відігралися


Для українського фондового ринку період з 5 до 11 лютого виявився досить успішним, оскільки фондовий індекс ПФТС хоч показав якесь (1,13%) зростання.

Внаслідок цього результати діяльності відкритих інститутів спільного інвестування в цілому помітно покращилися.

За даними Української асоціації інвестиційного бізнесу (УАІБ), вартість чистих активів (ВЧА) за сім днів виросла на рекордні за останній рік 4,48 млн. грн. (1,87%) і досягла 243,89 млн. грн. Лідерами стали "ТАСК Ресурс" (2,95 млн. грн., 202,3%) і "Спарта Збалансований" (2,67 млн. грн., 3,37%). При цьому, якщо перший виріс в основному за рахунок додатково розміщених сертифікатів (201,65%), то другий - винятково завдяки переоцінці інвестиційного портфеля.

Ключовим фактором, що вплинули на динаміку ВЧА, була зміна вартості активів. Це в основному визначило і падіння чистих активів фонду "Класичний" (1 млн.грн., 2,58%). На зменшення ВЧА цього фонду вплинув також найбільший серед фондів чистий відтік коштів (0,27 млн. грн.) У відносному вимірі більше всіх втратив фонд "Міленіум Збалансований" (5,31%), в основному через вихід інвесторів.

Загальна кількість сертифікатів в обігу збільшилася несуттєво (0,15%), причому в 14 фондів пройшло скорочення обсягів розміщення. Але завдяки різкому збільшенню кількості сертифікатів фонду "ТАСК Ресурс" і, відповідно, чистому припливу капіталу інвесторів у розмірі 2,96 млн. грн., за 5-11 лютого зафіксоване рекордне сумарне надходження коштів від інвесторів на ринок відкритих ІСІ - 2 млн. грн.

На тлі ринкового підйому вкладення у відкриті ІСІ за сім днів принесли прибуток у середньому на рівні 0,56%, причому 15 фондів забезпечили своїм інвесторам позитивну прибутковість. Лідерами зі значним відривом стали "Дельта-фонд збалансований" (7,69%) і "Дельта-фонд грошового ринку" (4,77%), які частково компенсували падіння попереднього тижня (-10% і -7% відповідно). Результат значно краще середнього показав також фонд "Спарта Збалансований" (3,37%).

В інтервалі з 11 січня до 11 лютого втрати по сертифікатах відкритих фондів склали в середньому 1,95%. Іноземні валюти за цей час також подешевшали, що привело до падіння прибутковості по відповідним депозитам. Золото продовжило зростання, обумовлене втечею інвесторів з інших активів, і за місяць забезпечило найбільший прибуток по металевому депозиту (6,8%).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua