Місія МВФ планує в найближчі тижні повернутися у Київ для продовження дискусій — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Місія МВФ планує в найближчі тижні повернутися у Київ для продовження дискусій

961
Дефіцит державного бюджету, монетарна політика і реструктуризація банківського сектору є основними питаннями, які має намір обговорити місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) під час повторного візиту в Україну в рамках першого перегляду кредиту stand by, повідомив старший радник департаменту міжнародних відносин МВФ Девід Гоулі.
"Наш досвід у багатьох країнах також показує, що сильна прихильність влади до антикризових заходів є ключовою частиною успішної економічної програми, а сильний кризовий менеджмент – центральною темою для проведення погодженої, що заслуговує довіри, політики з подолання кризи", - сказав він на брифінгу у Вашингтоні в четвер увечері.
Гоулі уточнив, що повторний візит місії в Київ очікується в найближчі тижні.
За його словами, МВФ і українська влада вже погодили дефіцит бюджету на рівні 4,5% валового внутрішнього продукту для рекапіталізації банківського сектору, а тепер питанням для дискусії є інший дефіцит держбюджету, який не повинен перешкодити економічній стабілізації.
Гоулі підкреслив, що заснованим завданням реструктуризації банківського сектору повинно стати повернення довіри до нього.
Як повідомлялося, після прийняття антикризового закону і підписання президентом, прем'єром, головою Національного банку України (НБУ) і міністром фінансів меморандуму, МВФ затвердив для України кредитну програму stand by у розмірі SDR11 млрд ($16,5 млрд), з яких НБУ вже одержав близько $4,5 млрд.
Програмою передбачено, що місія буде щокварталу перевіряти виконання Україною умов меморандуму. У випадку їх дотримання наступний транш повинен був надійти 15 лютого (SDR1,25 млрд), потім - 15 травня (SDR2,5 млрд), 15 серпня (SDR0,75 млрд) і 15 листопада (SDR2 млрд) 2009 року.
Однак місія, що працювала в Україні три тижні наприкінці січня - початку лютого, не змогла завершити перегляд через низку неузгоджених питань. Згідно з даними секретаріату президента, виконання програми із МВФ поставлено під загрозу через небажання уряду вносити істотні непопулярні зміни в держбюджет-2009, щоб зробити його реалістичним.
Крім того, міністр фінансів Віктор Пинзеник, один із чотирьох підписантів меморандуму з українського боку, 12 лютого подав у відставку через небажання поступатися принципами в частині збалансованості бюджету, обмеження життя в борг і неемісійного фінансування дефіциту бюджету.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас