СБУ зобов'язала банки повідомляти про валютні надходження — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

СБУ зобов'язала банки повідомляти про валютні надходження

23
Асоціація українських банків занепокоєна поданим на початку вересня запитом Міністерства внутрішніх справ про надання банками інформації про надходження іноземної валюти в сумі, яка еквівалентна або перевищує $50 тис., у період з 22 серпня по 24 вересня 2002 року.
Про це, як передає ForUm, говориться в заяві АУБ. При цьому АУБ зазначає, що необхідна в запиті інформація є банківською таємницею і може бути оприлюднена тільки за рішенням суду або на письмовий запит Служби безпеки України чи Управління по боротьбі з оргзлочинністю стосовно операцій по рахунках конкретної юридичної або фізичної особи.
У запиті МВС посилається на Методичні рекомендації НБУ по боротьбі з відмиванням грошей, отриманих злочинним шляхом, однак АУБ наголошує, що цей документ не має обов'язкового характеру, тому «законних підстав для надання докладної інформації немає».
АУБ нагадує, що порядок надання інформації про сумнівні операції наразі розробляється в рамках підготовки закону «Про запобігання і протидію легалізації (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом», у роботі над проектом якого задіяні члени АУБ.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас