Європейські індекси в четвер, третій день поспіль, впали через слабку корпоративну звітність


Європейські індекси в четвер, третій день поспіль, впали через слабку корпоративну звітність

Європейські індекси в четвер, третій день поспіль, впали через слабку корпоративну звітність та побоювання, що заходи уряду США з підтримки економіки будуть неефективними, повідомило агентство Bloomberg.

Значення індексу Dow Jones Stoxx 600 опустилося до закриття ринку на 1,3% - до 190,64 пункту.

Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер дав зрозуміти, що йому потрібен час, аби закінчити розробку плану з підтримки банківського сектора, основні положення якого були оприлюднені у вівторок. Виступаючи 11 лютого в бюджетному комітеті Сенату, він заявив, що може зрозуміти бажання інвесторів одержати більше інформації, однак поспішне прийняття рішень може зробити його план більше дорожчим, а також зажадати серйозних змін стратегії в майбутньому, що негативно позначиться на довірі до нього.

"Чарівного вирішення всіх проблем не існує, - зазначає управитель Meeschaert Asset Management у Парижі Себастьян Корчіа. - Потрібен додатковий час, і ринок стурбований".

Вартість акцій Electricite de France SA (EDF) опустилася в четвер на 7,5%. Французький енергетичний гігант скоротив чистий прибуток у 2008 році на 39% у зв'язку зі зростанням витрат на ремонт устаткування та енергоносіїв, а також ослабленням попиту на електроенергію в умовах глобальної рецесії.

Паперу Diageo, світового лідера з виробництва і дистриб’юції алкогольних напоїв, подешевшали на 3,3%. Продажі компанії (без обліку злиттів і поглинань інших фірм) виросли в липні-грудні на 3%, чистий прибуток з розрахунку на акцію - на 21%. Загальний виторг скоротився на 1%. Компанія знизила прогноз прибутку на 2009 фінансовий рік, що завершується в червні 2009 року, через скорочення попиту в США і Європі.

Ціна акцій Rio Tinto Group опустилася на 1,5%. Aluminum Corp. of China (Chinalco) домовилася про інвестиції на суму $19,5 млрд в Rio Tinto. Китайська компанія купить в Rio конвертовані облігації на суму $7,2 млрд, а також частки в ряді проектів з видобутку міді, залізної руди та алюмінію на загальну суму $12,3 млрд. Chinalco уже зараз є найбільшим акціонером Rio Tinto з 18%-ний часток, і у випадку конвертації облігацій пакет китайської компанії може збільшитися.

Падіння вартості більшості кольорових металів у четвер викликало зменшення вартості акцій Anglo American на 3,9% і Xstrata - на 3,1%.

Котирування паперів Cap Gemini знизилися на 9%. Найбільша європейська фірма з надання комп'ютерних послуг повідомила, що її прибуток у 2008 році зріс на 2,5% - до 451 млн євро, що виявивилося гіршим за очікування аналітиків.

Акції Fortis втратили в ціні 16%. Акціонери бельгійської фінансової компанії проголосували проти продажу частини бизнесів групи французькому BNP Paribas, а також націоналізації банківського й страхового підрозділів Fortis у Нідерландах. Таким чином, акціонери проігнорували заклики керівництва Fortis схвалити угоду, хоча керівництво заявляло, що її зрив може призвести до банкрутства групи.

У той же час вартість паперів Swiss Reinsurance збільшилася на 5% завдяки інформації про відставку глави швейцарської компанії Жака Егрена. За 3 роки його керівництва Swiss Re отримала величезні збитки й втратила значну частину ринкової капіталізації. Пост головного виконавчого директора тепер обіймає його заступник Штефан Ліппе.

17 з 18 основних фондових індексів країн Західної Європи знизилися за підсумками торгів 12 лютого.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua