Експерти: Кредити на первинну нерухомість повернуться через два роки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти: Кредити на первинну нерухомість повернуться через два роки

Кредит&Депозит
1464
Іпотечні кредити на купівлю житла на первинному ринку сьогодні видають лише два банки. Експерти вважають, що кредитування первинки в колишніх обсягах не відновиться до 2011 року, і навіть три мільярди гривень, обіцяні урядом, не врятують галузь.
За даними компанії "Простобанк Консалтинг", сьогодні іпотечні кредити на житло на первинному ринку нерухомості пропонують два банки з 50-ти лідерів на ринку. Пільгові кредити за програмою з Державною іпотечною установою пропонує Кредитпромбанк у житловому комплексі "Брест-Литовський" на терміни від п'яти років, з авансом 25%, під ставки від 15,07% річних у гривні. Банк "Київська Русь" видає кредити тим, хто хоче придбати житло у Вишгороді і збирається звернутися до конкретного забудовника, з яким працює банк - з початковим внеском від 20% і ставками від 17,05% річних на різні строки від п'яти років.
Фінансові аналітики при цьому констатують, що ситуація для кредитування первинного ринку склалася несприятлива: раніше 2011 року очікувати поновлення кредитування в колишніх обсягах не доводиться, а до цього часу розбудовувати кредитування банкам перешкодить відсутність численних охочих будувати під час кризи.
Остання надія для галузі, а особливо для нереалізованих власників житла, яких криза залишила без квартир – намір уряду, що пролунав на початку лютого, виділити ДІУ, Ощадбанку та Укрексімбанку по мільярду гривень на завершення будівництва об'єктів житла з високим ступенем готовності. Експерти при цьому відзначають складність у здійсненні задуманого. "Боюся, що як і багато благих намірів у нашій країні, реалізація подібного кроку залишить бажати кращого, - відзначає Ольга Онуфрійчук, виконавчий директор компанії "Простобанк Консалтинг" - По-перше, тому що стабілізаційний фонд, з якого планують виділити кошти, - це шкіра неубитого ведмедя, яку так любить ділити уряд.
Джерелом формування фонду є надходження від приватизації, продажу держоблігацій, та інші сумнівні до одержання доходи. По-друге, навіть якщо кошти будуть зібрані, для того, щоб програма запрацювала, необхідно буде скласти реєстр житла, на завершення будівництва якого будуть виділені кошти.
Думаю, не треба бути великим експертом, щоб здогадатися, що без лобіювання інтересів певних будівельних корпорацій тут не обійдеться, а це означає, що кошти будуть використані неефективно. По-третє, 3 млрд. грн. - це не та сума, яка дозволить вирішити проблему будівельної галузі. Так що подібний крок більше схожий на підтримку особливо наближених до уряду забудовників, ніж на продуману програму допомоги постраждалим інвесторам- фізичним особам або план реанімації будівельної галузі".
За матеріалами:
Простобанк Консалтинг
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас