9355
"Ъ": Платникам єдиного податку дозволять наростити оборот
— Казна та Політика
Голова Держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва Олександра Кужель повідомила, що 9 лютого комітет подасть на схвалення прем'єр-міністрові Юлії Тимошенко законопроект про зміну спрощеної системи оподатковування (введена на підставі указу президента №727 від 3 липня 1998 року). Комітет пропонує збільшити граничний річний оборот фізичних осіб-підприємців з 500 тис. грн до 1 млн грн, а максимальну ставку податку – з 200 грн до 500 грн. Для юридичних осіб максимальну планку обороту піднімуть із 1 млн грн до 3 млн грн. Система збору податків для них залишиться незмінною: 6% від суми виторгу від продажу продукції без урахування акцизного збору у випадку сплати ПДВ; 10% від суми виторгу від продажу продукції за винятком акцизного збору у випадку включення ПДВ у єдиний податок.
"Про це попросили самі підприємці. Вони написали той розмір ставки, яка їм буде цікава, - сказала пані Кужель. - Підприємець добровільно зможе прийти в податкову із проханням збільшити власний оборот, і тоді в нього включається інша шкала оподатковування". Щоб виключити мінімізацію сплати податків через "єдиноподатників", пані Кужель пропонує перевищення граничного обороту обкладати за 15-процентною ставкою. На травень 2008 року було 2 млн фізичних осіб, що платили в місцеві бюджети єдиний податок.
Приватний підприємець, платник єдиного податку із Запоріжжя Олексій Антипович пояснив, що, якщо буде прийнята запропонована норма, при кожному можливому перевищенні річного обороту бізнесу не потрібно буде реєструвати нову фірму.
"Хоча це й недорого, але є присутній бюрократичний момент", - додала підприємець Ірина Піпська. Збільшення норми річного обороту до 1 млн грн вона аргументує підвищенням вартості товарів. Член Ради підприємців при Кабінеті міністрів Тетяна Зацерковна необхідність підвищення лімітів пояснює тим, що податківці враховують будь-який виторг – отриманий компанією від продажу власних товарів і послуг або через надання посередницьких операцій. У ДПАУ і Кабміні від коментарів відмовилися, тому що ще не бачили конкретних пропозицій Держкомпідприємництва.
Втім, у комітеті Верховної ради з питань податкової та митної політики не підтримують пропозиції пані Кужель. Заступник голови комітету Микола Круглов (Партія регіонів) вважає зміну ставок економічно недоцільною.
"На підставі якої статистичної бази з'являється необхідність коректувати законодавство? Чи змінилися економічні умови, ціновий фактор? Коли ми побачимо таке обґрунтування, тоді інше питання, а красиво говорити всі вміють", - категоричний депутат. Голова комітету Сергій Терьохін (БЮТ) вважає ставку при мільйонному річному обороті занадто низькою, називаючи її пільгою.
"Проста математика – 1 млн грн розбити на 12 місяців. Одержимо місячний оборот (83 тис. грн.- ред.) і всього 500 грн податку. Із чого тоді платити пенсії?" – дивується пан Терьохін.
Наталя Непряхіна
За матеріалами: Коммерсант-Україна
Поділитися новиною