Індекси в США в середу злетіли на 3,5-4,5% слідом за акціями банків, ф'ючерси також ростуть


Фондові індекси в США завершили торги в середу ростом на 3,5-4,5% на очікуваннях, що план порятунку банків нового президента США Барака Обами підтримає фінансовий сектор, повідомило агентство Bloomberg.

На ф'ючерсному ринку у четвер тенденція до підвищення зберігається: березневий контракт на Standard & Poor's 500 на 8:18 додав 0,69%, а на Dow Jones Industrial Average - 0,48%.

"Схоже, банківська система виживе, - відзначає портфельний управляючий Federated Clover Investment Advisors Меттью Кауфлер. - Є інститути, що "не хворіють", яким, може, і потрібне залучення додаткового капіталу, щоб пройти цей період, але вони виживуть і будуть знову процвітати".

Акції PNC Financial Services Group подорожчали на 37% - це рекордний приріст у середу серед паперів, що входять у розрахунок Standard & Poor's 500. П'ятий за обсягом депозитів банк США заявив, що не буде розміщати допемісію акцій, незважаючи на збиток у четвертому кварталі через покупку National City Corp.

Ціна паперів Northern Trust Corp. виросла на 31%. Банк-кастодіан збільшив операційний прибуток у минулому кварталі на 48% завдяки рекордному виторгу від торгівлі валютами.

Вартість акцій Bank of America злетіла на 31% - найбільший приріст принаймні з 1980 року, досягши $6,68. Головний виконавчий директор Bank of America Кеннет Льюїс придбав 200 тис. акцій банку за ціною $5,98-6,06, а ще п'ять директорів купили більше 300 тис. паперів.

Котирування акцій Citigroup виросли на 31% і JPMorgan Chase & Co. - на 25%. Головний виконавчий директор JPMorgan Джемі Дімон також купив 500 тис. паперів банку.

Крім того, на 12% злетіла ціна акцій International Business Machines (IBM). Один з найбільших у світі виробників комп'ютерів і програмного забезпечення заявив, що очікує за підсумками 2009 року прибуток у розмірі $9,20 на акцію, у той час як аналітики в середньому прогнозували $8,75.

Глава IBM Самуель Палмісано сказав, що компанія впевнена в перспективах на 2009 рік. Таким чином, компанія, показники якої вважаються індикатором стану всього комп'ютерного сектора, поки, на відміну від багатьох конкурентів, не демонструє песимізму відносно свого майбутнього.

У той же час на 2,8% подешевіли акції Wal-Mart Stores. Аналітики Credit Suisse Group погіршили рекомендації для найбільшої у світі мережі магазинів роздрібної торгівлі до "нейтрально" з "вище ринку", пославшись на можливі проблеми зі зростанням продажів.

Котирування паперів Allegheny Technologies, що постачає титанові сплави для Boeing Co., опустилися на 6,8%. Компанія в четвертому кварталі знизила прибуток на 26% через безпрецедентне падіння попиту на декількох ключових ринках.

Індикатор волатильності ринків Chicago Board Options Exchange Volatility Index (VIX), що оцінює очікувані коливання на ринку акцій, у середу впав на 18% - до 46,42 пункту. Це найзначніше денне зниження з жовтня минулого року. VIX називають "вимірником страху", оскільки він майже завжди росте, якщо фондовий ринок знижується.

Індекс Dow Jones Industrial Average за підсумками торгів у середу виріс на 279,01 пункту (3,51%) - до 8228,1 пункту.

Standard & Poor's 500 за день піднявся на 35,02 пункту (4,35%), склавши 840,24.

Значення індексу Nasdaq Composite збільшилося на 66,21 пункту (4,6%) - до 1507,07 пункту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua