Парламент України пропонує передавати у власність водойми до 3 га в межах приватизованих ділянок


Парламент України пропонує передавати у власність водойми до 3 га в межах приватизованих ділянок

Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроект про внесення змін у Водний кодекс України. За законопроект у середу проголосували 382 народні депутати з 446 зареєстрованих.

Проект передбачає, що громадянам і юридичним особам за рішенням органів місцевого самоврядування можуть передаватися у власність замкнені водойми, площею до 3 га, які розміщені в межах приватизованих земельних ділянок.

У приватній власності можуть перебувати штучно створені, відповідно до законодавства, замкнені водні об'єкти в рамках власних або орендованих земельних ділянок.

Громадяни і юридичні особи (спеціалізовані риборозвідні господарства) можуть одержувати право власності на риборозвідні озера, включені в технологічний процес рибництва і риборозведення.

Порядок ведення державного обліку водокористування визначається Кабінетом міністрів України.

Збори за використання води водних об'єктів загальнодержавного значення зараховуються в державний бюджет України в розмірі 80%, у бюджети областей – у розмірі 20%. Збори за використання води з водних об'єктів загальнодержавного значення на території Криму зараховуються в державний бюджет України в розмірі 50%, у бюджет автономії - 50%.

Згідно із законопроектом, усі зазначені збори направляються на охорону вод, поновлення водних ресурсів і підтримку водних об'єктів у належному стані, а також на використання робіт, пов'язаних з попередженням шкідливої дії води і ліквідації її наслідків.

У законопроекті пропонується заборонити обмеження вільного доступу до водних об'єктів громадян для культурно-оздоровчих, рекреаційних цілей, а також тварин для водопою, за винятком випадків, коли це загрожує національній та екологічній безпеці, а також безпеці громадян і порушує технологічний процес підприємств-водокористувачів.

Види і порядок обмежень будуть визначатися Кабінетом міністрів України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua