Середня вартість офісних і торговельних площ у Києві у грудні 2008 р. продовжувала падати


Середня вартість офісних і торговельних площ у Києві у грудні 2008 р. продовжувала падати

Середня вартість 1 кв. м офісних площ у Києві в грудні 2008 року знизилася на 5,2% у порівнянні з листопадом у доларовому еквіваленті, торговельних площ - на 3,8%.

Як повідомив начальник відділу посередницьких операцій з комерційною нерухомістю ТОВ "Траєкторія" (Київ) Едуард Визняк, вартість 1 кв. м офісних приміщень на ринку продажу непрофесійної комерційної нерухомості (нежитлові приміщення на першому поверсі житлових будинків, цоколь, напівпідвальні і підвальні приміщення - ІФ) знизилася в середньому на 6,5% по всіх районах Києва. Найбільше зниження цін було в Голосіївському (на 16,1%), Деснянському (на 12%) і Подільському (на 15%) районах.

Разом з тим, вартість квадратного метра офісних приміщень на ринку продажу професійної комерційної нерухомості (професійні ділові бізнес-центри, торговельні та торгово-розважальні комплекси - ІФ) знизилася в грудні в середньому по Києву на 3,9%. Найбільш значно впала ціна в Подільському (на 8,9%) і Печерському (на 7,9%) районах столиці.

Як відзначив Е.Визняк, вартість 1 кв. м непрофесійної торговельної нерухомості Києва протягом грудня минулого року зменшилася в середньому на 3,1%. При цьому, у Дніпровському районі ціни впали на 4,5%, у Подільському - на 3,9%, у Шевченківському - на 4,5%.

Середня вартість 1 кв. м професійної торговельної нерухомості столиці в грудні знизилася на 4,5%. Найбільший спад цін був зафіксований у Дніпровському (на 10,6%), Оболонському (на 8,4%) і Солом’янському (на 7,8%) районах.

Як повідомив Е.Визняк, ставки оренди офісної нерухомості в Києві в грудні 2008 року зменшилися в середньому на 12,3% у порівнянні з листопадом у доларовому еквіваленті, торговельної нерухомості - на 12,8%.

Середні орендні ставки на офісну непрофесійну нерухомість по місту знизилися на 10,3%. Найбільше падіння ціни спостерігалося в Печерському районі (на 23,2%).

Орендні ставки на професійні офісні площі протягом грудня впали на 14,3%. При цьому, найбільш значне падіння зафіксоване в Голосіївському (на 17%) і Дарницькому (18,6%) районах Києва.

Середні орендні ставки на непрофесійні торговельні площі столиці в грудні знизилися на 12% з найбільшим зниженням у Печерському (на 22,9%), Дарницькому і Дніпровському (по 28%) районах міста.

Разом з тим, орендні ставки на професійну торговельну нерухомість у грудні знизилися в середньому на 13,5% з максимальним падінням у Голосіївському і Деснянському районах (по 27,2%).

На думку Е.Визняка, основними причинами, що викликали таке падіння, були девальвація гривні та скорочення іпотечного кредитування.

У той же час, зростання цін та орендних ставок на ринку комерційної нерухомості столиці, на думку Е.Визняка, відбудеться тільки після поновлення банками іпотечних програм і стабілізації курсу долара відносно гривні.

"Після того, як банки відновлять кредитні програми, і процентні ставки будуть варіюватися в діапазоні 12-16% у валюті, а курс долара США відносно гривні буде в межах 6-7 грн за долар - відбудеться збільшення споживчої групи і потенційного попиту, що як наслідок, спричинить зростання цін на об'єкти нерухомості", - вважає Е.Визняк.

Група компаній "Траєкторія" створена в 2002 році. Основними видами її діяльності є надання посередницьких послуг на ринку нерухомості, інвестиційна і девелоперська діяльність, операції на фондовому та фінансовому ринках.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua