0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Машина часу. В якому році ми опинимося через 12 місяців


Машина часу. В якому році ми опинимося через 12 місяців

Криза відкидає світову економіку на кілька років назад. Фокус спробував визначити, який рік наступить в Україні наприкінці 2009-го з погляду того або іншого економічного показника, і згадати події, що відбулися в ці роки

2007

Пасажирські авіа перевезення. 4,8-4,9 млн. чоловік

Українці літають все частіше, і авіаперевізники борються за нових пасажирів. Найбільша авіакомпанія "Аеросвіт" створила альянс із "Донбасаеро". Поширюються чутки про приєднання до альянсу "Міжнародних авіаліній України" і створення великого національного авіаперевізника, але цього так і не відбулося.

Іноземні інвестиції. $5 млрд.

Рекорд минулого року, коли була продана "Криворіжсталь", побити не вдалося.

Проте продовжилася банківська лихоманка, старт якої був даний роком раніше продажем банку "Аваль". В 2006-му французькі інвестори купили "УкрСиббанк" та "Індекс-Банк", а росіяни - банк "Мрія".

2006

Продажі нових автомобілів. 350-380 тис. штук

Україна перетворюється на країну нових машин - в основному за рахунок місцевих олігархів, які відкривають автоскладальні підприємства. За 2006-й у країні зібрано 250 тис. авто. Росте не тільки кількість, але і якість: 2006-й став останнім роком для машин з карбюраторними двигунами.

Іпотечне кредитування. $3,5 млрд.

Країну охоплює іпотечний бум. За рік банки нарощують портфелі кредитів на нерухомість у рази і йдуть на немислимі досі поступки в боротьбі за клієнтів. Разом з тим з'являються перші заяви експертів і банкірів про перегрів ринку і можливу кризу неплатежів по кредитах.

2005

Ціни на нерухомість. $1400-1800$/кв. м*

Ціни б'ють рекорди: рятуючись від інфляції, населення і бізнес скуповують квартири для перепродажу. Забудовники прогнозують, що нерухомість буде дорожчати ще мінімум 5-7 років. Компанія "XXI Століття" Лева Парцхаладзе залучає $139 млн. за 35% акцій у ході IPO на Лондонській біржі.

Середня зарплата $150

"Помаранчева" команда підняла рівень мінімальної зарплати і підвищила оклади держслужбовцям. Тим часом, очікуваного бізнесом зниження податків на фонд зарплати так і не відбулося, через що оклади найманих робітників підвищуються повільно, а в рядах підприємців росте невдоволення.

2004

Зареєстроване безробіття майже 1 млн. чоловік

Зайнятість населення - одна з ключових обіцянок обох кандидатів у Президенти. Прихильники Віктора Януковича лякають, що обрання Віктора Ющенка приведе до зупинки промпідприємств Сходу, помаранчеві, навпаки, обіцяють створити 5 млн. нових робочих місць за 5 років.

2000

Будівництво житла. 5 млн. кв. м.

Забудовники починають освоювати технології зведення висотних будинків. У Держкомітеті будівництва б'ють на сполох: якщо не розробити концепцію містобудування Києва, через 2-3 роки історичний центр столиці заполонять виродливі цегельні "свічки".

1999

Інфляція 17,5%

Навесні різко дорожчає продовольство, а влітку - бензин: світові ціни на нафту підскочили вдвічі. Уряд Валерія Пустовойтенка вводить держрегулювання цін на продукти і веде переговори з нафтовиками. Проте в наступному році інфляція буде ще більшою - 25,8%.

1997

Економічне зростання -5%

Початок 90-х, коли працівники заводів торгували на ринках, вже позаду - у країнах СНД росте виробництво. Але не в Україні - тут як і раніше криза неплатежів і спад виробництва, а кожне дев'яте підприємство не працює. ВВП країни почне рости тільки через 3 роки.

* - квартири в спальних районах Києва

Джерела: МВФ, Fitch, Державний центр зайнятості, Міністерство економіки, Міністерство праці, Міністерство будівництва, Нацбанк України, IATA, оцінки експертів

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування