Ющенко застосував право вето до закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мінімізації впливу фінансової кризи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ющенко застосував право вето до закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мінімізації впливу фінансової кризи

Казна та Політика
1901
Президент України Віктор Ющенко за зверненням Міністерства фінансів, Міністерства юстиції та Державної митної служби відповідно до частини другої статті 94 Конституції України застосував право вето до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мінімізації впливу фінансової кризи на розвиток вітчизняної промисловості", повідомляє прес-служба глави держави.
Як зазначено у зверненні, прийнятий Закон порушує цілу низку актів вищої законодавчої сили та міжнародних зобов'язань України.
По-перше, Законом тимчасово, до 1 січня 2011 р., звільняються від сплати ввізного мита обладнання та комплектуючі вироби до нього окремих товарних груп визначеними підприємствами. При цьому передбачається, що порядок ввезення, перелік таких підприємств та обсяги товарів встановлюються Кабінетом міністрів. Як повідомляє прес-служба Президента, надання Кабінету міністрів України права встановлювати переліки промислових підприємств та обсяги товарів, на які поширюються зазначені пільги, не тільки не відповідає конституційним положенням, за якими система оподаткування, податки і збори встановлюються виключно законами, та положенням щодо рівності усіх суб'єктів права власності перед законом, але й створює передумови для можливості лобіювання інтересів певних суб'єктів підприємництва.
Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України" запроваджено на 5 років мораторій на надання нових та розширення існуючих пільг.
По-друге, закон тимчасово до 1 січня 2011 р. передбачає, що закупівля товарів, робіт і послуг за державні кошти здійснюється у вітчизняних виробників цих товарів, робіт і послуг, крім товарів, які не виробляються в Україні.
Ці заходи не відповідають зобов'язанням України перед Світовою організацією торгівлі в частині безумовного додержання норми Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1947 р. щодо надання товарам, які є походженням з території будь-якої договірної сторони та увозяться на територію іншої договірної сторони, режиму не менш сприятливого, аніж режим, наданий аналогічним товарам національного походження.
Крім того, вищенаведене положення Закону не узгоджується і з основними принципами, визначеними Директивами Європейського Союзу, та перешкоджатиме формуванню зони вільної торгівлі.
По-третє, передбачений актом строк набрання ним чинності - з 1 січня 2009 р. - визначений без урахування передбачених Законом змін, що впливають на формування доходної частини бюджету, а тому не узгоджується зі статтею 27 Бюджетного кодексу України.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас