У Росії дозволили банкам продавати квартири боржників без суду


У Росії дозволили банкам продавати квартири боржників без суду

Депутати Держдуми остаточно прийняли поправки в закон "Про іпотеку", що спрощують реалізацію банками закладеного в них майна.

Дотепер продати квартиру боржника по кредитах банкіри могли лише за рішенням суду. Тепер, якщо борг перевищив 5% від оцінної вартості закладеного майна, неплатникові запропонують передати житло на продаж у добровільному порядку.

Позичальника-невдаху попросять підписати угоду зі своїм кредитором, завіривши її в нотаріуса. Якщо клієнт піде у відмову, останнє слово все-таки залишиться за судом.

Прихильники поправок відзначають, що раніше банки не мали дієвих механізмів для вилучення закладеної нерухомості: суди йшли дуже довго, що практично було рівним неповерненню навіть у випадку судового рішення на користь банку.

Супротивники змін упевнені, що після набрання законом чинності банки не пропустять нагоди включати в договір пункт про додаткову угоду як умову видачі кредиту.

"Це закон з "обомжевлення" середнього класу Росії", - заявив депутат Держдуми від "Справедливої Росії" Іван Грачов.

Раніше експерти прогнозували, що на початку 2009 року в “першої хвилі” скорочених через економічну кризу росіян закінчаться виплачені їм компенсації і почнеться загрозливе зростання прострочень по набраних громадянами кредитах. У підсумку реалізація застави за спрощеною схемою може гукнутися масовим виселенням з іпотечних квартир росіян, що опинилися в "кабалі" у банкірів.

Тим часом, обіцяні прем'єр-міністром Володимиром Путіним поправки, що гарантують надання відстрочки тим позичальникам, що втратили роботу через фінансову кризу, у Держдуму так і не надійшли. А законопроект, що забороняє банкам в односторонньому порядку підвищувати відсотки по вже виданих кредитах, уже більше місяця не може пройти друге читання.

Як повідомляється, прийнятий сьогодні законопроект все-таки залишає боржникам шанс не втратити квартиру: для цього сума боргу повинна перевищувати вартість житла. Це боржникові доведеться доводити в суді.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua