0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ включив Укргазбанк і Сведбанк у групу найбільших замість Кредитпромбанку


НБУ включив Укргазбанк і Сведбанк у групу найбільших замість Кредитпромбанку

Національний банк затвердив розподіл банків по групах на 2009 рік за розміром активів і регулятивного капіталу і включив Укргазбанк і Сведбанк у групу найбільших замість Кредитпромбанку, що переведений у групу великих.

Про це говориться в рішенні комісії НБУ з нагляду та регулювання діяльності банків №765 від 30 грудня 2008.

Після зроблених змін група найбільших банків розширилася з 17 до 18 фінустанов; у неї входять (у порядку убування): ПриватБанк, "Райффайзен Банк Аваль", Укрсиббанк, Укрсоцбанк, Укрексімбанк, "Надра", "ОТП Банк", Альфа-банк (Україна), Ощадбанк, ВТБ Банк, Промінвестбанк, "Форум", Перший український міжнародний банк, "Фінанси та Кредит", Укрпромбанк, Брокбізнесбанк, Укргазбанк і Сведбанк.

Нацбанк також розширив групу великих банків з 17 до 20 фінустанов; у неї входять (у порядку убування): Кредитпромбанк, Родовід Банк, "Південний", ING Bank (Україна), Ерсте Банк, Унікредит Банк, Universal Bank, Правекс-банк, VAB Банк, Донгорбанк, Імексбанк, Кредобанк, "Фінансова ініціатива", "Хрещатик", Calyon Bank (Україна), Сведбанк Інвест, "Дельта", Ощадбанк, Індустріалбанк, Сітібанк (Україна).

Група середніх банків зменшилася з 34 до 24 фінустанов, група невеликих банків збільшилася з 105 до 120.

НБУ також змінив норми розміру активів та ввів норми розміру регулятивного капіталу для кожної із чотирьох груп банків.

В 2008 році в групу найбільших входили банки з активами понад 10 млрд. гривень, у групу великих - банки з активами від 3 до 10 млрд. гривень, у групу середніх - банки з активами від 1 до 3 млрд. гривень, у групу невеликих - банки з активами до 1 млрд. гривень.

На 2009 рік установлені наступні норми щодо активів і регулятивного капіталу: для групи найбільших банків - активи понад 14 млрд. гривень та регулятивний капітал понад 1,5 млрд. гривень, для групи великих - активи від 4 до 14 млрд. гривень і регулятивний капітал від 0,5 млрд. гривень до 1,5 млрд. гривень, для групи середніх - активи від 1,5 до 4 млрд. гривень і регулятивний капітал від 0,2 до 0,5 млрд. гривень, для групи невеликих - активи менше 1,5 млрд. гривень і регулятивний капітал менше 0,2 млрд. гривень.

Як повідомляло агентство, щорічно НБУ перерозподіляє банки по групах, а також, за необхідності, змінює розміри активів для кожної із чотирьох груп.

За даними НБУ, на 1 грудня 2008 року ліцензії на здійснення банківських операцій мали 184 фінустанови, у тому числі 154 банки - акціонерні товариства (115 - ВАТ і 39 - ЗАТ), а 30 банків - товариства з обмеженою відповідальністю.

У стані ліквідації на 1 грудня 2008 перебували 13 банків, з них 10 у процесі ліквідації за рішенням НБУ і 3 - за рішенням судів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua