Оприлюднено закон про стабілізацію ситуацію у будівництві


Оприлюднено закон про стабілізацію ситуацію у будівництві

Закон України "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі і житлового будівництва" оприлюднений на веб-сайті Верховної Ради.

Закон передбачає в 2009 році завершення будівництва житлових об'єктів з готовністю більше 70% за державні кошти. В 2010 році передбачається завершення будівництва будинків з готовністю більше 50%, а після цього - будинків з готовністю менше 50%.

Закон також передбачає в державному бюджеті на 2009 рік виділення 0,5% ВВП на програму будівництва так званого "доступного житла" для покупки житла на первинному ринку.

Даний документ зобов'язує до 1 січня 2012 року кредитно-фінансові установи здійснювати пільгове кредитування забудовників для будівництва житла та інших об'єктів під заставу цінних паперів, майнових прав та інших активів.

Порядок надання таких кредитів визначається Кабінетом міністрів разом з Національним банком України (НБУ). При цьому даний порядок передбачає обмеження кошторисного прибутку до 15% прямих і загальновиробничих витрат у вартості житла та обмеження рентабельності виробництва будматеріалів, що використовуються в будівництві, до 15%.

Пільгове кредитування забезпечується Нацбанком шляхом довгострокового рефінансування кредитно-фінансових установ і компенсації їм різниці між ставкою по зазначених кредитах і поточною ринковою ставкою. При цьому у випадку компенсації процентна ставка по кредитах не може перевищувати 2% рівня облікової ставки НБУ.

Крім того, закон забороняє кредитно-фінансовим установам по укладених договорах підвищувати процентні ставки по кредитах, отриманих фізичними і юридичними особами на покупку або будівництво житла. Ставка може змінюватися тільки за згодою сторін.

Закон також передбачає створення програми будівництва житла з державною підтримкою на рівні 30%, а також спрощення дозвільних процедур у будівництві.

Крім того, відповідно до закону, Кабмін повинен створити автоматизований Єдиний держреєстр громадян, що потребують поліпшення житлових умов і перебувають на квартобліку.

Кабмін також повинен передбачити в держбюджеті на 2009 рік витрати в обсязі 20% надходжень у стабілізаційний фонд на будівництво житла для громадян, які мають право одержати його за рахунок держави; надання держпідтримки для будівництва доступного житла; пільгове довгострокове державне кредитування населення на будівництво житла та ін.

Даний документ також пропонує відшкодовувати забудовникові або інвесторові витрати на будівництво або реконструкцію об'єктів, мереж енерго- і газопостачання.

Закон також регулює на законодавчому рівні оренду житла з наступним викупом.

Закон №800-VI від 25 грудня "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлове будівництво" підписаний президентом України Віктором Ющенком.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua