Ринок акцій США обвалився під тиском економічних даних


Американські фондові індекси в середу 7 січня обвалилися під тиском макроекономічних даних, що вийшли, повідомляє MarketWatch.

Новини з корпоративного сектора також були досить песимістичними.

За підсумками торгів індекс "блакитних фішок" Dow Jones Industrial Average впав на 245,40 пункту, або на 2,7%, до 8769,70 пункту. Індекс широкого ринку S&P 500 закрився зниженням на 28,05, або на 3,0%, на оцінці 906,65 пункту. Високотехнологічний” Nasdaq Composite скоротився на 53,32 пункту, або на 3,2%, і закрився на оцінці 1599,06 пункти.

Сильний негативний вплив на інвесторів зробили макроекономічні дані.

За даними приватної служби зайнятості ADP Employer Services, за минулий грудень приватні роботодавці скоротили 693 тис. робочих місць. Цю кількість різко перевищує як листопадове скорочення 476 тис. робочих місць, так і прогнози економістів на грудень. Середній прогноз 20 економістів, опитаних Reuters, припускав скорочення лише 473 тис. робочих місць.

Офіційна статистика зайнятості буде оприлюднена урядом США 9 січня. За прогнозом Bloomberg, загальне скорочення робочих місць в 2008 р. складе 2,4 млн., що стане найбільшим скороченням з 1945 р.

Акції Intel Corp. упали на 6%. Найбільший у світі виробник мікрочипів, оголосив про падіння обсягу продажів у минулому кварталі на 23%. Квартальний виторг Intel склав $8,2 млрд., у порівнянні з $10,7 млрд. в IV кварталі 2007 р. Листопадовий прогноз припускав продажі на рівні біля $9 млрд.

Генеральний директор компанії, 58-річний Пол Отелліні, заявив, що нинішня рецесія в США буде найважчою на його пам'яті.

Акції Alcoa подешевіли на 10,1%. Найбільший у світі виробник алюмінію оголосив про третє за три місяці зниження обсягів виробництва у відповідь на падіння попиту і цін.

Чергове зниження зменшує плавильну потужність компанії приблизно на 750 тис. метричних тонн, або 18%, говориться в заяві Alcoa, розповсюдженій у вівторок. Компанія також звільнить 13,5 тис. співробітників, або близько 13% штату, у році, що наступив.

У цілому, на Нью-йоркській фондовій біржі, NYSE, число вирослих акцій перевищило число упалих у співвідношенні 2 до 1. Співвідношення вирослих та упалих акцій на електронному майданчику Nasdaq дорівнювало 9 до 5. Обороти на NYSE склали 1,2 млрд. акцій. На електронному майданчику Nasdaq обороти склали 804 млн. акцій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua