Європейські фондові ринки продовжують відновлюватися


Європейські фондові індекси у вівторок, 6 січня, виросли шосту сесію поспіль, повідомляє Bloomberg. Такого тривалого періоду зростання не спостерігалося з листопада минулого року.

Інвестори сподіваються, що заходи, спрямовані на стимулювання економіки та зниження податків, приведуть до бажаного результату.

Британський FTSE 100 виріс на 59,28 пункту, або на 1,29%, до 4638,92 пункту. Німецький індекс DAX Xetra 30 зміцнився на 42,32 пункту, або на 0,85%, до 5026,31 пункту. Французький CAC 40 закрився ростом на 36,30 пункту, або на 1,08%, на оцінці 3396,22 пункту. Зведений загальноєвропейський індекс Dow Jones Stoxx 600 додав 4,18 пункти, або 2,00%, до 212,87 пункту.

Помітно подорожчали акції фармацевтичних компаній. Папери GlaxoSmithKline (GSK) виросли на 2,2%, Sanofi-Aventis (SNY) - на 3,5%, AstraZeneca(AZN) - на 3,5%.

Аналітики пов'язують зростання на європейському фондовому ринку з фінансовим планом стимулювання американської економіки Барака Обами і намірами німецького уряду збільшити допомогу національній економіці.

Тим часом, положення світової економіки залишається. Так, продажі автомобілів у США впали в грудні на 36% у порівнянні з груднем 2007 року, в основному за рахунок краху продажів американської Chrysler, японської Toyota Motor Corp і південнокорейської Hyundai Motor.

Індекс PMI невиробничого сектора єврозони впав у грудні до рекордного мінімуму в 42,1 пункту в порівнянні з 42,5 пункту в листопаді, повідомила у вівторок дослідницька компанія Markit. Аналітики очікували, що цей показник у грудні складе 42,0.

Індекс довіри споживачів у Франції в грудні знизився до -44 з -43 у листопаді, повідомило у вівторок Національне статистичне агентство.

Ціни на будинки у Великобританії знизилися в грудні на 2,5% у порівнянні з листопадом, повідомила у вівторок асоціація Nationwide Building Society. За весь минулий рік ціни впали на рекордні 15,9%.

Котирування акцій Logitech International впали на 10%. Швейцарська компанія, що є одним з найбільших виробників периферійних устроїв для персональних комп'ютерів, планує скоротити 15% робочих місць і переглянути свої фінансові цілі на 2009 рік убік скорочення через поглиблення глобального економічного спаду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua