Учасники ринку нерухомості підбили підсумки року


Учасники ринку нерухомості підбили підсумки року

Минулий 2008 рік на ринку житлової нерухомості України нагадував кульбіт: стрибок на початку року, переворот у середині і падіння наприкінці. Найбільше на розвиток ринку вплинули курс долара та політика Нацбанку.

Фінансова криза відбилася на ринку готельної нерухомості. Зниження цін на розміщення в сегменті високоякісних готелів не спостерігається, але рівень заповнюваності вже знизився. Деяке пожвавлення в сегменті можливо до кінця 2009 року.

На ринку валют 2008 рік видався бурхливим. За останні кілька місяців офіційний курс долара встиг підвищиться практично вдвічі - з 4,85 грн. у серпні до 7,86 - у грудні. На основі діаграми курсу була складена коротка хронологія основних подій на валютному ринку із січня по грудень.

Підбиті підсумки на аграрному ринку. Події в цьому секторі в 2008 році характеризувалися ціновими злетами та падіннями, а також далеко не завжди виваженою політикою регулювання галузей АПК.

Крім того, минулий рік вніс чимало поправок і коректив у вітчизняну сферу освіти. При цьому найбільш значимою подією стало впровадження зовнішнього незалежного оцінювання знань.

Особливо напруженим минулий рік був для банківської та фінансової сфер: до осені року ринкова "температура" опустилася нижче нуля. Серед головних подій року - завершення продажу "Правекс-Банку", антикризове "замороження" депозитів і масштабне згортання кредитних програм.

Що ж стосується біржового ринку України, за рік його капіталізація істотно зменшилася, однак показники обсягу торгів фондовими інструментами показали значне зростання.

Ситуація на ринку праці протягом року змінилася кардинально. Так, якщо I півріччя було цілком оптимістичним, то вже восени ринок виявився у владі негативних тенденцій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua