Путін: "Газпром" запропонував продавати газ Україні за $250 за 1 тис. кубометрів, переговори будуть продовжені


Путін: "Газпром" запропонував продавати газ Україні за $250 за 1 тис. кубометрів, переговори будуть продовжені

Президент РФ Дмитро Медведєв і прем'єр-міністр РФ Володимир Путін зустрілися ввечері в середу напередодні Нового року для обговорення проблеми постачання російського газу в Україну і його транзит через українську територію в Європу.

"У нас в останні кілька років утворилася досить така сумна традиція, що полягає в тому, що всі збираються на зустріч Нового року, наші українські партнери ведуть із нами переговори щодо постачання газу, і цей рік - теж не виняток", - сказав Д.Медведєв.

Він попросив В.Путіна розповісти про те, як на даний момент йдуть справи в цій сфері.

"Так, дійсно, це вже стало вірною ознакою наближення Нового року - активізація переговорів подібного роду", - погодився прем'єр.

В.Путін нагадав, що протягом останніх років "Газпром" закуповував газ у середньоазіатських партнерів - у Туркменії, Узбекистані і Казахстані - і фактично тільки транзитував цей газ в Україну.

"Цього року в принципі все повинно було б відбуватися в такий же спосіб. Разом з тим, середньоазіатські республіки з 2009 року перейшли на продаж газу за світовими цінами, і сам "Газпром" купує цей газ у тих країнах, які я назвав, за ціною в середньому по першому кварталу за 340 доларів за тисячу кубів", - сказав В.Путін.

За його словами, якщо до цієї ціни ще додати транзит, то ціна цього газу для України - приблизно 380 доларів за тисячу кубометрів.

"Компанія "Газпром" запропонувала українським партнерам продавати газ за 250 доларів за тисячу кубів", - повідомив прем'єр-міністр.

Він пояснив, що "Газпром", роблячи таку пропозицію, виходив з декількох міркувань.

"Перше міркування - я скажу вам без усякого перебільшення - це міркування гуманітарного характеру", - сказав Путін.

За його словами, мова йде про те, що "Газпром" продає газ партнерам Росії.

"Нашим партнером є, без усякого перебільшення, братній український народ. І ми розуміємо, у якому складному становищі зараз перебуває Україна у зв'язку зі світовою фінансовою та економічною кризою, і це становище набагато складніше, ніж у нашій країні. Багато експертів навіть вважають, що це певною мірою таке переддефолтне навіть становище", - сказав В.Путін.

Друге міркування, яким, за його словами, керувався "Газпром", є чисто економічного і прагматичного характеру.

"Ми вважаємо, що будь-який наш партнер не повинен бути поставлений у становище, коли він не зможе взагалі платити за наш товар", - сказав прем'єр-міністр.

"Третє міркування: на жаль, ми з Вами це знаємо, що ситуація ускладнюється в Україні ще й тим, що негативний вплив на економіку робить і міжкланова боротьба, що загострилася", - відзначив В.Путін.

За його словами, "все це привело до того, що "Газпром" зробив таку дуже пільгову пропозицію" українській стороні.

"Незважаючи на це, українські партнери відмовляються від підписання і цих домовленостей і цього контракту", - повідомив В.Путін.

"Ми будемо вести переговори і далі", - додав він.

За словами В.Путіна, ці переговори і зараз тривають.

"Я розмовляв щодо цього із прем'єр-міністром України - з пані Тимошенко. Представник відповідних українських структур перебуває зараз в "Газпромі", - повідомив російський прем'єр-міністр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua