Економіка Венесуели покаже в 2008 р. найгірше зростання за останні п'ять років - 4,9%


Економіка Венесуели покаже в 2008 р. найгірше зростання за останні п'ять років - 4,9%

Економіка Венесуели в 2008 р., по оцінках Центробанку країни, показала якнайгірше зростання за останні п'ять років - на рівні в 4,9%. Раніше уряд Венесуели прогнозував, що зростання ВВП країни складе за підсумками року 6%, а в 2007 р. венесуельська економіка виросла на 8,4%.

Нафтовий сектор Венесуели, по оцінках Центробанку, виріс в 2008 р. на 3%, тоді як минулого року зростання склало 6%. Без урахування нафтової галузі економіка Венесуели виросте в році, що йде, на 5,3%, приводить Associated Press викладення венесуельського Центробанку.

У 2008 р. економіка Венесуели серйозно постраждала від зниження цін на нафту, яке почалося в середині літа. Тим часом експорт цієї південноамериканської країни на 93% складається з постачань нафті.

Різке уповільнення зростання споживання і обсягів фінансових послуг також завдало удару по темпах економічного розвитку Венесуели в нинішньому році.

Державний бюджет Венесуели на 2009 р. складений з розрахунку середніх цін на нафту в 60 дол./бар. Проте тепер цей прогноз виглядає занадто оптимістичним, і президентові Венесуели Уго Чавесу, швидше за все, доведеться йти на урізування соціальних витрат. Такі заходи можуть поставити під сумнів результат майбутнього в 2009 р. референдуму, на якому громадяни Венесуели вирішуватимуть питання про відміну обмежень по числу президентських термінів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua