Донецька влада пропонує приватизацію шахт, що добувають коксівне вугілля


Донецька влада пропонує приватизацію шахт, що добувають коксівне вугілля

Донецька обласна держадміністрація пропонує для стабілізації роботи вугільної галузі приватизацію шахт, що добувають коксівне вугілля.

Як видно з матеріалів, наданих прес-службою облдержадміністрації, головним принципом стратегії розвитку області повинно стати формування перспективної групи опорних шахт, які здатні забезпечити економіку країни конкурентноздатною вугільною продукцією в ефективних обсягах. При цьому в секторі енергетичного вугілля доцільно створити паливно-енергетичний концерн, а шахти, які добувають коксівне вугілля, - приватизувати, вважають у Донецькій облдержадміністрації.

Так, динаміка видобутку коксівного вугілля та енергетичного вугілля в області за останні 5 років має різну картину. Виробництво коксівного вугілля стабільно знижувалося: в 2003 році становило 27,9 млн. тонн, в 2004 р. - 27,5 млн. тонн, в 2005 р. - 24,4 млн. тонн, в 2006 р. - 21,8 млн. тонн, в 2007 р. - 20,1 млн. тонн і в 2008 р., за прогнозами, складе 17,5 млн. тонн. А виробництво енергетичного вугілля виглядало так: в 2003 році його було добуто 11,6 млн. тонн, в 2004 р. - 11,4 млн. тонн, в 2005 р. - 11,7 млн. тонн, в 2006 р. - 14,6 млн. тонн, в 2007 р. - 14,1 млн. тонн і в 2008 р. прогнозується видобуток 15,9 млн. тонн.

Протягом 2007-2008 р. Донецькою облдержадміністрацією була виконана комплексна робота, у результаті якої були визначені основні причинно-наслідкові зв'язки критичного становища, що сформувалося у вугільній галузі за останні роки (за останні 5 років обсяги видобутку вугілля в регіоні впали більш, ніж на 6 млн. тонн), а також були розроблені пропозиції щодо розвитку вугільної промисловості України. Ці пропозиції передбачають досягнення економічної збалансованості області в макроекономічній структурі держави за рахунок масштабної реструктуризації.

Дані пропозиції були направлені й у Мінвуглепром, і в Кабінет міністрів України. На жаль, розглянувши ці пропозиції, Мінвуглепром України їх не підтримав, констатували в ОДА.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua