Рада встановила мінімальну зарплату не нижче прожиткового мінімуму з 2009


Рада встановила мінімальну зарплату не нижче прожиткового мінімуму з 2009

Верховна Рада встановила, що розмір мінімальної заробітної плати не може бути нижчим від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2009 року.

За прийняття відповідного проекту закону № 3344 проголосувало 230 при 226 мінімально необхідних депутатів.

Законом передбачається, що розмір мінімальної зарплати встановлюється Радою за поданням Кабінету Міністрів не рідше ніж раз на рік у законі про державний бюджет.

Прийнявши закон, Рада доручила Кабміну внести на її розгляд проект держбюджету-2009 з урахуванням норм цього закону.

Крім цього Рада заборонила збільшення штату працівників органів виконавчої влади, наклала мораторій на закупівлю автомобілів при виключенні закупівлі автомобілів для потреб транспортних організацій, установ охорони здоров'я, освіти, Збройних Сил і Міністерства надзвичайних ситуацій, за рахунок коштів держбюджету.

Рада також рекомендувала органам місцевого самоврядування тимчасово, до 1 січня 2010 року зупинити закупівлю автомобілів за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Рада доручила Національному банку за узгодженням з Міністерством праці та соціальної політики в місячний термін з дня опублікування цього закону затвердити порядок надання відстрочки виплат по банківських кредитах і заборгованості по них для фізичних осіб, зареєстрованих у державній службі зайнятості після 1 жовтня.

Законом Рада встановила, що покриття дефіциту бюджету Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття здійснюється за рахунок коштів держбюджету.

Закон набуває чинності з 1 січня 2009 року і діє до 1 січня 2010 року.

Як повідомляло агентство, Кабмін пропонує встановити в 2009 році прожитковий мінімум для основних соціальних і демографічних груп населення в розмірах, що діяли в грудні 2008 року - 626 гривень, для дітей до 6 років - 557 гривень, для дітей 6-18 років - 701 гривень, для працездатних - 669 гривень, для непрацездатних - 498 гривень.

23 грудня Кабмін вніс на затвердження парламенту відкоректований проект державного бюджету на 2009 рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua