ОПЕК: Оптимальна ціна на нафту становить 70-90 доларів


ОПЕК: Оптимальна ціна на нафту становить 70-90 доларів

Оптимальна ціна на нафту становить 70-90 дол. за барель.

Таку думку висловив генеральний секретар Організації країн-експортерів нафти Абдалла ель-Бадрі.

На його думку, даний ціновий діапазон буде досягнутий в III кварталі 2009 р. Як вважає генсек ОПЕК, це буде прийнятна ціна і для виробників і для покупців, передає Reuters.

17 грудня ОПЕК ухвалила рішення скоротити з 1 січня 2009 р. видобуток нафти на 4,2 млн бар./добу в порівнянні з вересневим рівнем видобутку. З урахуванням скорочення видобутку нафти, що відбулося після вересня, країнами картеля реальне зниження з початку наступного року становитиме 2,2 млн бар./добу.

Скорочення обсягів видобування нафти стало рекордним за всю історію ОПЕК. Перед початком засідання члени картеля висловлювалися за зниження видобутку не менше ніж на 2 млн бар. по відношенню до поточних обсягів, а в ході переговорів деякі делегати повідомляли, що мова йде про зниженні в діапазоні 2-2,5 млн бар. Підсумкова цифра виявилася в цілому в межах цих попередніх даних.

У жовтні ц.р. ОПЕК вже скорочувала обсяги видобування на 1,5 млн бар./добу на тлі стрімкого падіння вартості нафти. Проте, це не зупинило від руху вниз ціни на нафтовому ринку, які в певний момент навіть падали нижче 40 дол./бар., а в останні дні коливаються в районі 45 дол./бар.

У вересні всі країни картеля видобували 29,04 млн бар./добу. Таким чином, з 1 січня 2009 р. ОПЕК видобуватиме в середньому 24,8 млн бар./день.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua