Президент заявляє, що Україна має достатньо газу для забезпечення своїх потреб у І кварталі 2009 року


Президент заявляє, що Україна має достатньо газу для забезпечення своїх потреб у І кварталі 2009 року

Президент України Віктор Ющенко заявляє, що Україна має досить газу для забезпечення своїх потреб у першому кварталі наступного року. Про це сказала прес-секретар Президента Ірина Ванникова сьогодні на брифінгу.

За її словами, Президент глибоко стурбований ситуацією, що склалася в російсько-українських відносинах у газовій сфері.

В.Ющенко в постійному режимі відслідковує перебіг переговорів між "Нафтогазом України" і "Газпромом" і контролює досягнуті результати, сказала І.Ванникова. "Президент запевняє українських споживачів, що в підземних сховищах перебуває 29,5 млрд. кубометрів газу, з яких майже 17 млрд. куб. м належать "Нафтогазу України" і підлеглим йому суб'єктам господарювання. Даного ресурсу досить для повного і надійного забезпечення національної економіки газом у першому кварталі", - сказала прес-секретар глави держави.

Вона також повідомила, що на даний момент завершені розрахунки за природний газ, спожитий у вересні-жовтні, - перераховано 1 млрд. дол.

Зараз, за її словами, відбувається нагромадження необхідних сум для оплати закачаних обсягів газу. На думку Президента України, несвоєчасна оплата за отриманий ресурс, що відбувається через халатне ставлення до цього питання з боку уряду, привела до надмірного затягування підписання контракту між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом".

За словами І.Ванникової, Президент упевнений, що його втручання дозволить вирішити перераховані проблеми, і договір у газовій сфері буде підписаний.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua