Експерт: Основний попит в 2009 році буде на "блакитні фішки"


Експерт: Основний попит в 2009 році буде на "блакитні фішки"

Основний попит в 2009 році буде зосереджений на українських "блакитних фішках", оскільки на неліквідах, що впали з піка більш ніж в 10 разів, інвестори вже "обпалилися".

Таку думку висловив керуючий директор з продажів і нових ринків інвестиційної групи "Сократ" Костянтин Лісничий. На його думку, "інтерес до українського ринку акцій буде дуже вибірковим, особливо на тлі дешевини інших більш ліквідних ринків, таких як Росія і Китай". Інвесторам, імовірно, будуть цікаві папери компаній, які найменше постраждають від кризи і зможуть збільшити свою частку ринку за рахунок викупу більш дрібних конкурентів, вважає К.Лісничий. Серед найцікавіших секторів він виділив компанії аграрного сектора, харчової промисловості, фармацевтики і машинобудування.

Як відзначив експерт, основною проблемою українського фондового ринку в наступному році буде залишатися надзвичайно низька ліквідність і невелика кількість паперів у вільному обігу (free-float) як наслідок викупу власних акцій (buy-back) великими компаніями. На його думку, позитивно на розвитку ринку можуть позначитися запуск нових торговельних майданчиків, залучення нових клієнтів через послугу інтернет-трейдингу, а також робота ринку заявок.

Залучення вітчизняного інвестора також позитивно вплине на український фондовий ринок, оскільки завдяки цьому поступово стане знижуватися залежність від іноземного, в основному спекулятивного, капіталу, що склав порядку 60-70% від усього ринку цього року, прогнозує К.Лісничий.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua