ОПЕК скоротить видобуток на 4,2 млн б/д у порівнянні з вересневим рівнем


ОПЕК скоротить видобуток на 4,2 млн б/д у порівнянні з вересневим рівнем

ОПЕК скоротить видобуток на 4,2 млн барелів на добу (б/д) у порівнянні з вересневим рівнем виробництва, заявив генеральний секретар ОПЕК Абдалла Ель-Бадрі за підсумками засідання країн-учасниць організації, що відбулось у середу, повідомляє агентство Bloomberg.

Таким чином, з огляду на те, що раніше вже були досягнуті домовленості про скорочення видобутку на 2 млн б/д, нові угоди передбачають зниження обсягів виробництва на 2,2 млн б/д.

З 1 січня 2009 року обсяг видобутки буде зменшений до 24,845 млн б/д у порівнянні з вересневим рівнем 29,045 млн б/д, заявив А.Ель-Бадрі.

"Ціни на нафту зараз набагато нижчі від тих рівнів, які могли б вважатися прийнятними протягом тривалого часу", - заявив Ш.Хеліл. За його словами, у представників ОПЕК немає цільового рівня для вартості нафти.

Наступне засідання ОПЕК відбудеться в березні 2009 року.

На частку держав, що входять в організацію, припадає більше 40% світових поставок нафти. В ОПЕК перебувають Алжир, Ангола, Еквадор, Індонезія, Іран, Ірак, Кувейт, Лівія, Нігерія, Катар, Саудівська Аравія, ОАЕ і Венесуела. Індонезія залишає організацію з 1 січня 2009 року.

Нафта дешевшає під час торгів у середу. Ціна січневих ф'ючерсних контрактів на нафту марки WTI до 19:46 мск склала $40,79 за барель, що на $2,81 (6,4%) нижче від вартості контрактів на закриття ринку у вівторок.

"Опубліковані ОПЕК дані навряд чи можуть підтримати вартість нафти, - відзначає Номан Баракат з Macquarie Futures USA Inc. у Нью-Йорку. - Цифра, видана ОПЕК, виглядає великою лише на перший погляд, але насправді не є такою. Вони грають у нечесну гру".

Венесуела скоротить видобуток із січня 2009 року на 189 тис. б/д, Еквадор - на 40 тис. б/д, Саудівська Аравія - на 1,8 млн б/д, Алжир - на 200 тис. б/д.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua