Депутати підтримали подорожчання сигарет


Депутати підтримали подорожчання сигарет

Зміни в Закон "Про ставки акцизного збору на тютюнові вироби" - це спільна творчість народних депутатів Плотнікова (Партія регіонів), Григорович (НУНС) і Дубіля (БЮТ). Свою ініціативу вони пояснюють необхідністю поліпшити здоров'я народу України і виконати міжнародні зобов'язання країни щодо боротьби з палінням.

Як очікується, після вступу в силу закону Україна перестане займати останнє місце в Європі за цінами на сигарети. Нові ціни будуть відрізнятися в більший бік від російських, однак не набагато, щоб знизити доступність сигарет, але не провокувати контрабанду. Крім того, як очікується, скоротиться "навар" від контрабанди тютюнових виробів з України в ЄС і знизиться розрив цін між дорогими і дешевими сигаретами.

За задумом авторів законопроекту, наймасовіші сигарети з фільтром подорожчають приблизно на 1,5 грн. за пачку, без фільтра - на 90 копійок. Дорогі сигарети стануть дорожчими як мінімум на 2 грн. У відносному вимірі дорогі сигарети подорожчають на 30%, дешеві - на 60%. Найдешевші сигарети з фільтром будуть коштувати не менше 3,4 грн., без фільтра - не менше 2,1 грн.

Як повідомляє Інформаційне управління Апарату ВР, на сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями і сигарілли (тонкі сигари) з вмістом тютюну, акциз буде встановлений на рівні 60 грн. за 100 шт. (замість чинних 30 грн. за 1000 шт.); на сигарети без фільтра, цигарки, - у розмірі 35 грн. за 1000 шт. (замість 12,5 грн. за 1000 шт.); на сигарети з фільтром - у розмірі 60 грн. за 1000 шт. (замість 30 грн. за 1000 шт.); на тютюн і замінники тютюну; тютюн "гомогенізований" або "відновлений"; тютюнові екстракти та есенції - у розмірі 25 грн. за 1 кг (замість 0 грн.); на тютюн для паління з вмістом замінників у будь-якій пропорції - у розмірі 25 грн. за 1 кг (замість 12 грн. за 1 кг); на жувальний і нюхальний тютюн - у розмірі 10 грн. за 1 кг (замість 5 грн. за 1 кг).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua