Аналітикам важко прогнозувати динаміку ВВП України у 2009 році


Аналітикам важко прогнозувати динаміку ВВП України у 2009 році

Аналітики українських інвестиційних компаній, опитані агентством "Інтерфакс-Україна", не готові прогнозувати динаміку ВВП України в 2009 році.

"У нас є сценарії розвитку ситуації. Однак ми поки не готові їх оприлюднюватити, оскільки існує значний елемент невизначеності у зв'язку з тим, що держбюджет на 2009 рік ще не прийнятий", - сказала аналітик інвестиційної компанії "Ренесанс Капітал" (Київ) Анастасія Головач.

За її прогнозом, найважчим в 2009 році може виявитися перший квартал.

"Попит на металургійну продукцію у світі в першому кварталі, згідно із прогнозами наших профільних аналітиків, ще не відновиться, активність в інших основних секторах економіки (будівництво, торгівля), швидше за все, буде стримуватися через зниження активності банків з видачі кредитів", - відзначив Головач.

Вона вважає, що в таких умовах багато чого буде залежати від бюджетної підтримки. Однак вимога Міжнародного валютного фонду щодо бездефіцитного держбюджету істотно скорочує можливості для здійснення в першому кварталі витрат бюджету галузям економіки.

Аналітик інвесткомпанії "Фоїл Сек’юрітіз" (Київ) Володимир Габрієлян, у свою чергу, прогнозує, що в 2009 році, "швидше за все, піде падіння ВВП". "Промисловість не відновлюється, експортувати поки що нікуди. А промисловість дає близько 30% ВВП. Крім того, складна ситуація в будівельній сфері навряд чи буде змінюватися в 2009 році, а це ще 10% ВВП", - відзначив він.

Говорячи про перспективи аграрного сектора, що забезпечує близько 10% ВВП, аналітик відзначив величезний його потенціал, однак залежність від погодних умов ускладнює прогнозування врожаю в 2009 році. "Ми не знаємо, наскільки реально виправдані очікування врожаю", - сказав він.

При цьому Габрієлян не виключає ймовірності певного зростання в сфері послуг, транспорту, медичного обслуговування. "Тут можна спрогнозувати певне зростання, в основному за рахунок імовірного збільшення податків", - пояснив він.

Однак, підкреслив Габрієлян, зростання сфери послуг, навіть разом з можливим зростанням агросектора, не компенсує падіння в індустрії та нерухомості.

Як повідомлялося, згідно із прогнозом міністра економіки України Богдана Данилишина, оприлюдненим в "Дзеркалі тижня", темп реального зростання ВВП за підсумками 2008 року сповільниться до 3,5-4,0% на рік у порівнянні зі зростанням на 5,8% за 10 місяців.

Згідно із прогнозом керівника групи радників голови Національного банку України (НБУ) Валерія Литвицького, зростання ВВП в Україні в 2008 році складе не більше 2,5%.

Раніше також повідомлялося, що в листопаді кілька інвесткомпаній знизило свої попередні прогнози зростання реального ВВП України в 2008 році. Експерти компаній також припускали кілька сценаріїв розвитку ситуації в 2009 році.

Зокрема, експерти "Драгон Капітал", відповідно до одного зі сценаріїв, прогнозували спад економіки України в 2009-му на рівні 0,7%, відповідно до другого - скорочення реального ВВП може досягти 4%.

Згідно із прогнозом експертів "Конкорд Капітал" (Київ), ВВП України в 2009 році знизиться на 2%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua