Щодо ситуації навколо продажу держпакету акцій ВАТ "Півнгзк" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Щодо ситуації навколо продажу держпакету акцій ВАТ "Півнгзк"

143
За час, що ВАТ «ПівнГзк» знаходиться в керуванні банку, на підприємстві були зроблені істотні зміни, що дозволили протягом 3-х років (з листопада 1999 р. по поточ.час ) налагодити ритмічний процес виробництва, істотно підвищити рентабельність і зробити роботу підприємства економічно ефективною. Про що свідчать показники господарської діяльності підприємства.
Тільки за результатами першого року управління, обсяг реалізації продукції був збільшений удвічі, що дозволило вже в перший рік перевести підприємство зі збиткового в прибуткове. За період керування зроблене повне погашення заборгованості по заробітній платі (у 1999 році складала 20,3 млн.грн.).
Більш ніж трирічне керування підприємством з'явилося плідним, що послужило причиною ухвалення рішення про участь АКІБ «Укрсиббанк» у конкурсі з продажу 35,75 % акцій ВАТ «Півнгзк» з дотриманням усіх установлених ФДМ умов.
На жаль, не всі потенційні учасники конкурсу споконвічно стали проводити чесну і конкурентну боротьбу. Частина учасників конкурсу, подавши заявки на участь у конкурсі, тим самим визнали всі умови й аспекти конкурсу правомірними (п. 2.8. «Положення про порядок проведення конкурсу...», зареєстрованого Мін'юстом 28.09.2000 р.). Проте, по позовних заявах тих же учасників, проведення конкурсу припинене на підставі судових визначень.
Більш того, у ЗМІ з'явилися публікації, у яких банк обвинувачують у тім, що він «довів» комбінат до банкрутства, і що банк є основним кредитором підприємства, під яким написані додаткові умови конкурсу. Такі твердження є, щонайменше, некоректними і невідповідними дійсності. Вважаємо ці дії вихідними за межі етики ведення бізнесу. АКІБ «Укрсиббанк» і його керівництво не збирається брати участь у «війні компроматів» і має намір захищати свою честь і достоїнство в судових інстанціях. Так, наприклад, у даний момент готуються позовні заяви про відшкодування моральної шкоди по окремих публікаціях.
Що стосується установлених ФДМУ додаткових умов проведення конкурсу, що і є «каменем спотикання», а саме умови про укладенні угод із кредиторами комбінату, що володіють 50% заборгованості, вважаємо за необхідне відзначити, що провівши попередню роботу з іншими кредиторами комбінату, банк досяг з ними угоди в процесі реальних переговорів і обговорень. Тому надійшли на адресу банку, як до одного з кредиторів ВАТ «Півнгзк» від деяких учасників конкурсу листи з пропозиціями про відстрочку погашення заборгованості на 5 років, не утримуючими яких-небудь гарантій і зобов'язань і без пропозицій до обговорення, представляються банку формальними і не спрямованими на досягнення реальної домовленості.
Залишається сподівається на те, що ситуація навколо даного конкурсу буде урегульована у відповідність з чинним законодавством України і конкурс буде проведений.
Довідка:
АКІБ «Укрсиббанк» зареєстрований 18 червня 1990 року. Банк має ліцензію НБУ №75 від 24 грудня 2001 року на проведення банківських операцій. Станом на 1.08.2002р. статутний фонд банку – 90,0 млн. грн., капітал — 224,7 млн. грн., валюта балансу – 2553,8 млн. грн., регіональна мережа банку містить у собі більш 100 філій і відділень у 46 містах України. Клієнтами АКІБ «Укрсиббанк» є більш 15 тисяч підприємств України і більш 80 тисяч приватних осіб. У січні 2002 року АКІБ «Укрсиббанк» був віднесений НБУ до групи найбільших банків України.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас