Тодійчук: Росія може оштрафувати Україну високими цінами на газ


Тодійчук: Росія може оштрафувати Україну високими цінами на газ

Не виключено, що у зв'язку з економічними проблемами “Газпрому” і Росії в цілому, ціна на газ для України може бути необґрунтовано високою, як штраф за невиконання раніше підписаних контрактів, і така поведінка Росії може одержати підтримку на Заході. Про це повідомив президент київського міжнародного енергетичного клубу "Q-club" Олександр Тодійчук.

За його словами, якщо виходити з об'єктивних причин, то наступного року ціна на газ для України повинна становити від 175 до 200 доларів.

"Враховуючи те, що прем'єри України і Росії підписали меморандум, згідно з яким ціна на газ підніматиметься в три етапи, то це складне завдання для двох сторін в цих умовах, оскільки ніхто не може точно спрогнозувати, як змінюватиметься ціна на нафту", - сказав О.Тодійчук.

Він також зазначив, що російська сторона не керується чіткими формулами, встановлюючи ціну на газ, і в цій ціні є політична складова.

"Якщо взяти однакові відстані транспортування газу з Росії на європейські ринки, то при однакових транспортних витратах ми бачимо різні ціни", - резюмував експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua