Індекси в США підскочили в п'ятницю слідом за технологічним сектором, у понеділок ф'ючерси ростуть


Американські фондові індекси завершили минулий тиждень підйомом на тлі зростання котирувань акцій компаній технологічного сектора, обумовленого очікуваннями збільшення державних витрат на цю сферу, повідомляє агентство Bloomberg. Ф'ючерси на індекси США в понеділок підвищуються, на 8:20 їхній підйом становить 0,7%.

Спікер нижньої палати американського Конгресу Ненсі Пелосі заявила в п'ятницю, що наступного місяця Конгрес може проголосувати за прийняття програми стимулювання економіки обсягом порядку $600 млрд, що буде містити в собі, зокрема, заходи щодо підтримки Інтернет-технологій.

Вартість акцій Intel піднялася на 5,3% - до $14,75, Micron Technology - на 12%, до $2,07.

Підіндекс S&P, у розрахунок якого входять папери технологічних компаній, виріс у п'ятницю на 2,4%, що стало максимальним стрибком серед 10 основних галузевих груп індикатора.

Ціна акцій General Growth Properties Inc., що працює в сфері комерційної нерухомості, злетіла на 25% - до $1,8 після того, як компанія заявила про рефінансування своєї заборгованості. Це спричинило котирування паперів інших компаній цього сектора.

Акції CB Richard Ellis Group подорожчали на 21%, Developers Diversified Realty - на 13%.

"Ринок перебуває в підвішеному стані, чекає якогось каталізатора, щоб піти далі, - відзначає управляючий Cristiana Bank & Trust Томас Нихейм. - Нам може здаватися, що котирування паперів досить привабливі, однак реальним поштовхом до зростання може стати велика програма стимулювання економіки, і це відбудеться не раніше, ніж у першому кварталі наступного року".

Вартість акцій General Motors опустилася в п'ятницю на 4,4% - до $3,94, незважаючи на те, що Білий дім заявив про можливості фінансування автомобільних компаній за рахунок коштів, виділених для порятунку банків. Папери Ford подорожчали за підсумками торгів на 4,8%.

Котирування акцій енергетичних компаній подешевіли на тлі зниження вартості нафти на 3,3% - до $46,4 за барель. Аналітики Goldman Sachs очікують падіння цін на нафту марки Brent у першому кварталі 2009 року до $30 за барель. При цьому новий прогноз експертів для середньозваженої вартості нафти в наступному році становить $45 за барель: $30 за барель першому кварталі, $40 у другому кварталі, $50 у третьому кварталі й $60 у четвертому кварталі.

Акції Occidential Petroleum впали в ціні на 4,7% - до $55,12.

Вартість паперів JPMorgan Chase виросла в п'ятницю на 3,3% - до $30,94 на повідомленні про те, що банк залучив $250 млн за рахунок продажу боргових зобов'язань, забезпечених Федеральною корпорацією зі страхування депозитів США.

Акції Wachovia подорожчали на 5,4% - до $5,29, Wells Fargo - на 3,2%, до $26,72. Підіндекс S&P, в який входять папери фінансових компаній, піднявся на 2,1%.

Індекс Dow Jones Industrial Average виріс до закриття ринку в п'ятницю на 64,59 пункту (0,75%) - до 8629,68 пункту.

Standard & Poor's 500 піднявся на 6,14 пункту (0,7%), склавши 879,73 пункту.

Значення індексу Nasdaq Composite збільшилося на 32,84 пункту (2,18%) - до 1540,72 пункту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua