Україна не встигне до нового року підписати контракт на закупівлю ядерного палива в РФ


Україна не встигне до нового року підписати контракт на закупівлю ядерного палива в РФ

Міністерство палива і енергетики України очікує, що підписання контракту про постачання російського ядерного палива для українських атомних електростанцій відбудеться в лютому 2009 року.

"Ми очікуємо підписання (контракту, – ред.) в лютому", - повідомило джерело в Мінпаливенерго.

Таким чином не буде виконано доручення українсько-російського міжурядового комітету з економічного співробітництва про підписання до кінця грудня 2008 року контрактів з Російською Федерацією на закупівлю ядерного палива для українських АЕС у 2009-му та після 2010 року.

Нагадаємо, Україна в березні 2008 року уклала контракт на постачання в 2011-2015 роках ядерного палива з американською компанією Westinghouse. При цьому випробування палива компанії Westinghouse так і не завершено. Як заявила голова Державного комітету ядерного регулювання України Олена Міколайчук, комітет так і не зміг побачити документи для ліцензування цих зборок.

Більшість експертів переконані, що підписання контракту на постачання російського ядерного палива на період до 2025 року важливе для України - як гарантія забезпечення економічно ефективним і безпечним паливом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua