Тимошенко: Ціна на газ для України в 2009 р. не залишиться на рівні 2008 р.


Тимошенко: Ціна на газ для України в 2009 р. не залишиться на рівні 2008 р.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявляє, що ціна на газ для України в 2009 р. не залишиться на рівні 2008 р.

Про це вона повідомила на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

"Так питання не ставиться. У меморандумі, підписаному прем'єрами України і Росії, записано, що упродовж трьох років ціна поступово підвищуватиметься до рівня європейських. І наступного року невелике підвищення буде", - сказала Тимошенко.

В той же час, вона не спрогнозувала ціну.

"Думаю, що все буде добре із стратегічною угодою між Україною і Росією про постачання газу", - завершила вона.

Нагадаємо, 2 жовтня 2008 р. прем'єри РФ і України підписали меморандум про співпрацю в газовій сфері, який повинен лягти в основу детальної угоди між "Газпромом" і "Нафтогазом України". У ньому наголошується, що з 1 січня 2009 м. "Газпром" і "Нафтогаз України" переходять на прямі довгострокові відносини в постачаннях газу, усуваючи, таким чином, зі схеми RosUkrEnergo (50% - у "Газпрому", 50% - у Centragas Holding AG), яке в даний час є єдиним імпортером газу до України.

За даними глави "Газпрому" Олексія Міллера, в 2009-2010 рр. для України діятиме фіксована ціна на газ, з 2011 г. сторони перейдуть на формулу ціни і вийдуть на середньоєвропейський рівень. "Газпром" неодноразово підкреслював, що для підписання нового контракту необхідно врегулювати питання з боргом України. У випадку, якщо борг не буде погашений, "Газпром" обіцяє в 2009 г. підняти ціну на газ для України до 400 дол. за 1 тис. куб. м.

25 листопада ц.р. уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявив, що середня ціна на газ для України в 2009 р. повинна була б становити менше 100 дол. за 1 тис. куб. м. При цьому він зазначив, що уряд повинен домовитися про ціну на газ в 2009 р. на рівні не вище нині діючої.

Нагадаємо, нинішня ціна на газ для України становить 179,5 дол. за 1 тис. куб. м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua