Moody's змінило прогноз рейтингів РФ на "стабільний" з "позитивного"


Moody's змінило прогноз рейтингів РФ на "стабільний" з "позитивного"

Міжнародне рейтингове агентство Moody's змінило прогноз рейтингу Росії по боргових зобов'язаннях в іноземній і національній валюті "Baa1", а також стелю рейтингу країни для зобов'язань в іноземній валюті на "стабільний" з "позитивного", повідомляється в прес-релізі агентства.

Зміна прогнозу відображає тиск, що збільшився, на позицію ліквідності РФ в умовах поглиблення глобальної кредитної кризи, а також неясні заходи уряду у відповідь на зростання напруженості, відзначається в повідомленні Moody's.

"У цих умовах імовірність того, що Moody's підвищить суверенні рейтинги РФ у наступні 12-18 місяців, значно скоротилася, - відзначає віце-президент Moody's Джонатан Шиффер. - У той же час, "стабільний" прогноз відображає як і раніше сприятливі кредитні показники Росії щодо інших країн рейтингової категорії "Baa".

У жовтні цього року Moody's підтвердило "позитивний" прогноз по рейтингу РФ "Baa1", а також рейтинги стелі країни. Це рішення ґрунтувалося на очікуваннях, що значні золотовалютні резерви Росії, а також обмежений розмір держборгу дозволять уряду країни успішно підтримувати ті системно важливі банки та корпорації, доступ до ліквідності яких різко погіршився в умовах глобальної кредитної кризи.

Експерти агентства вважали, що оголошені урядом програми підтримки дозволять РФ зберегти більш сприятливу фінансову позицію в порівнянні з іншими країнами тієї ж рейтингової категорії після завершення глобальної фінансової кризи.

"Однак, із цього моменту спроба вирішити серйозну проблему, дозволивши валютному курсу досягти більш стійких рівнів без підвищення побоювань щодо стабільності в банківському і фінансовому секторі, виявилася неефективною і занадто дорогою для резервів країни, - відзначає Дж.Шиффер. - Більше того, можливості для маневрування в уряду останнім часом погіршилися у зв'язку з нестачею довіри населення як до місцевої валюти, так і до банківської системи, а також зниженням цін на нафту та інші сировинні товари, експортовані країною. Скорочення довіри знайшло своє відбиття в значному скороченні депозитів у банківській системі".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua