Курс гривны на міжбанку в четвер знизився до 7,66 грн/1 дол.


Курс гривны на міжбанку в четвер знизився до 7,66 грн/1 дол.

Курс гривні на міжбанківському валютному ринку в четвер знизився до 7,66 грн/$1 з 7,625 грн/$1 за підсумками торгів у середу.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" оператори валютного ринку, ринкові котирування на початку торгів стояли на рівні 7,61-7,65 грн/$1, а у фінальній частині виросли до 7,65-7,67 грн/$1.

Національний банк України в четвер на ринок не виходив.

"Закінчили дуже вузько - 7,65-7,67 грн/$1. Торги були досить збалансованими", - сказав дилер одного з банків з іноземним капіталом про підсумки торгів.

Курс гривні на міжбанку з початку поточного року знизився на 51,6% - до 7,66 грн/$1, тоді як за 2007 рік він знизився на 0,2% - до 5,0540 грн/$1. З початку року офіційний курс гривні знизився на 48% - до 7,4743 грн/$1.

Глава НБУ Володимир Стельмах повідомив журналістам у четвер, що в перспективі за певних умов гривня може зміцнитися.

У той же час, за його словами, поки курсової стабілізації протидіють такі явища як відтік валютних депозитів, ажіотаж на наявному валютному ринку і притримування валюти експортерами.

"Ті, хто має валютний виторг, притримують її виведення на ринок і продаж... Забрали ж правило обов'язкового продажу (валютного виторгу). Тепер вони притримують продаж валюти. Це близько $9 млрд. Якби вони були на ринку, там не було б ніяких проблем", - сказав він.

Крім того, глава НБУ повідомив, що з урахуванням поточних тенденцій середньорічний курс гривні в 2008 році складається на рівні близько 5,13 грн/$.

Як повідомлялося, у листопаді Нацбанк продав на валютному ринку (у доларовому еквіваленті) на $3 млрд 398,6 млн більше, ніж купив, тоді як у жовтні - $4 млрд 114,8 млн. За даними Нацбанку, загальний обсяг операцій на міжбанку в листопаді в порівнянні з жовтнем скоротився на 21,8% - до $16 млрд 418,8 млн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua