Тігіпко: Курс на рівні 6,1-6,3 грн/1 дол. може бути прийнятним при конвертації валютних кредитів у гривневі


Тігіпко: Курс на рівні 6,1-6,3 грн/1 дол. може бути прийнятним при конвертації валютних кредитів у гривневі

Курс на рівні 6,1-6,3 грн/$1 може бути прийнятний при конвертації валютних кредитів у гривневі, вважає радник прем'єр-міністра, екс-глава Національного банку України Сергій Тігіпко.

"Потрібно спочатку домовитися всім учасникам ринку про те, хто візьме на себе ці кредитні ризики: людям, які брали кредити, комерційним банкам і владі в особі уряду або Нацбанку. Якби їх поділили при стабільному курсі, навіть такому (як поточний): скажімо, кожному по третині, це могло б бути розумно і тоді це могло б спокійно спрацювати, навіть при такому курсі. Тому люди витримали б 6,1-6,3 грн/$1", - сказав він журналістам у четвер.

При цьому Тігіпко відзначив, що сформований курс на рівні 7,5 грн/$1 є несправедливим.

Говорячи про ситуацію на валютному ринку, екс-глава НБУ висловив думку про те, що Нацбанку доцільно обмежити продаж валюти на низку цілей.

"Ми повинні відмовитися від чогось, ми повинні сказати, що даємо валюту на найнеобхідніше і даємо валюту банкам для вкладників, які виходять із валютних депозитів", - сказав він, додавши, що такий крок дозволить зберегти валютні резерви НБУ.

"Сьогодні ми можемо обійтися $150-180 млн (денний обсяг операцій на ринку). Цього нам вистачить. Це дасть нам можливість дуже довго триматися з нашими валютними резервами", - сказав він.

Крім цього, екс-глава центробанку висловив думку, що рефінансування Нацбанку доцільно лише на рівні 95% від обсягу відтоку депозитів.

Радник прем'єр-міністра також висловив думку про те, що банкам доцільно відмовитися від підвищення ставок по кредитах. Відповідна домовленість повинна бути відображена в меморандумі банків, НБУ і Міністерства фінансів.

Екс-глава НБУ закликав позичальників активніше вести переговори з банками про пролонгацію кредитів: кредитно-фінансові установи готові до відповідного діалогу.

"Банки ні в якій мірі не зацікавлені у вилученні майна", - підкреслив Тігіпко.

Говорячи про можливий розмір рекапіталізації банківської системи, він сказав, що для цього може знадобитися $6 млрд. За його словами, певним резервом для цього можна розглядати кошти Міжнародного валютного фонду.

Крім того, як вважає радник прем'єра, частина власників кредитно-фінансових установ, зокрема, іноземні банки, можуть відмовитися від фінансової допомоги держави і наростити капітал банків за рахунок власних коштів. Приплив капіталу в банківську систему може в цілому скласти до $11 млрд, що надасть підтримку курсу гривні.

Екс-глава НБУ також вважає за необхідне спростити процедуру злиття банківських установ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua