Deutsche Bank: Нафта до 2011 року виросте до 80 дол.


Deutsche Bank: Нафта до 2011 року виросте до 80 дол.

Падіння цін на нафту незабаром припиниться, і в 2011 році нафтові котирування знову піднімуться до $80 за барель завдяки поновленню зростання світової економіки, що почнеться вже до кінця майбутнього року, заявив у середу провідний спеціаліст з енергетики Deutsche Bank Адам Сімінські.

"Ми досить близько підійшли до нижньої точки падіння цін у циклі коливань котирувань. Вони можуть ще трохи впасти з нинішнього рівня. Можливо, до $30 за барель. Але на цьому рівні вони не залишаться", - сказав Сімінські.

Сімінські пророчив, що ціни на нафту в 2009 році складуть у середньому $47,50 за барель, в 2010 році - $55 за барель, а в 2011 році - уже близько $80 за барель, оскільки зростання світової економіки, що в 2009 році практично опинилася на рівні нуля, в 2010 році прискориться до 2,6% і буде тривати ще якийсь час.

Криза, що вразила світову економіку, привела до зниження попиту на нафту та відповідне її здешевлення більш ніж на $100 у порівнянні з липневим історичним максимумом понад $147 за барель. У середу нафтові котирування трималися біля позначки $45 за барель.

"Думаю, що до кінця майбутнього року найгірше залишиться позаду", - сказав Сімінські.

Зниження цін на бензин у США на один цент дозволяє американським споживачам заощадити в загальному близько $1 мільярда, сказав Сімінські. У масштабах світової економіки зниження цін на барель нафти на $20 дає в цілому $700 мільярдів. Таку суму американський уряд виділив на надання допомоги стражденному фінсектору.

Хоча Deutsche Bank вважає, що світовий попит на нафту в 2009 році знизиться на 2% або на 1,8 мільйона барелів на добу, у міру відновлення економіки знову гостро постане питання про достатність поставок нафти на ринок, підкреслив експерт.

Ціни на нафту на рівні $40 за барель затримають розвиток нафтових проектів, що скоротить постачання чорного золота на світовий ринок, стабілізує котирування і зрештою приведе до їх зростання. На думку Сімінські, для інвестування в геологорозвідку і в освоєння нових родовищ потрібно, щоб барель нафти коштував близько $80.

Нагадаємо, 8 грудня ціна на російську нафту опустилася до рівня 35 доларів за барель.

Нагадаємо, що на позачерговій зустрічі в Каїрі 29 листопада міністри країн ОПЕК відклали рішення про можливе скорочення видобутку нафти до нової зустрічі 17 грудня в Алжирі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua