Найстарші НПЗ Європи зіткнулись з проблемами на фоні світової рецесії


Найстарші НПЗ Європи зіткнулись з проблемами на фоні світової рецесії

Найстарші нафтопереробні заводи Європи можуть скоротити обсяги виробництва або навіть закритися в найближчі кілька років через ослаблення попиту та заповнення європейських ринків паливом з інших регіонів, де розташовані більш сучасні НПЗ, пише газета The Wall Street Journal.

Європейським НПЗ, які вже зазнають проблеми із прибутковістю через світовий спад і зниження цін на енергоносії, незабаром доведеться конкурувати із продукцією нових заводів в Азії і на Близькому Сході, які, за оцінками аналітиків галузі, запропонують ринку паливо більш високої якості.

Вартість нафти обвалилася з липня більш ніж у три рази (з понад $147 за барель до $44-45 за барель), однак ціни на продукти нафтопереробки, особливо бензин, знижуються в Європі ще більш швидкими темпами, оскільки на тлі рецесії споживчий попит слабшає.

"Ці НПЗ стоять у невигідних умовах з економічної точки зору. Їм доведеться боротися за задовільну прибутковість, а найбільш слабкі з операторів будуть змушені закрити свої заводи", - говориться в останній доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

Нафтопереробні компанії по всьому світові намагаються знизити свої збитки, у Європі це виражається, зокрема, у скороченні обсягів виробництва на НПЗ. Наприклад, найбільший незалежний нафтопереробник регіону Petroplus Holdings AG у листопаді повідомив про "значне зниження продуктивності" на своєму британському НПЗ, одному з найстарших і найменших заводів компанії із плановою продуктивністю 117 тис. барелів на добу, "через причини економічного характеру".

"Думаю, існує висока ймовірність скорочення виробництва по всій галузі, і я не думаю, що ми станемо винятком у цьому сенсі, - заявив голова ради директорів Petroplus Томас О'меллі. - НПЗ існують не для того, щоб втрачати гроші".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua