Генсек ООН заявив, що глобальна фінансова криза частково викликана жадібністю і корупцією


Генсек ООН заявив, що глобальна фінансова криза частково викликана жадібністю і корупцією

Нинішня глобальна фінансова криза почасти викликана жадібністю та корупцією. Таку думку висловив в оприлюдненому посланні із приводу Міжнародного дня боротьби з корупцією, що відзначався 9 грудня, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

"Довіру до фінансової системи підірвано. Сумлінність багатьох банків поставлена під сумнів. Багато людей позбулися своїх заощаджень, які вони накопичували протягом всього свого життя", - говориться в посланні адміністративного голови міжнародного співтовариства.

У країнах, що розвиваються, продовжив Пан Гі Мун, "щорічно в результаті хабарництва та інших зловживань розкрадаються або розтрачуються мільярди доларів, які вкрай необхідні цим державам для фінансування охорони здоров'я, освіти, постачання населення питною водою і для розвитку інфраструктури".

Генсек ООН нагадав, що в Конвенції ООН проти корупції, що вступила в силу у грудні 2005 року, передбачені дієві заходи з дотримання етичних норм і боротьби з корупцією, як у державному, так і приватному секторах. У зв'язку із цим він закликав "зробити все можливе для того, щоб Конвенція стала загальною імперативною нормою".

При цьому Пан Гі Мун підкреслив, що активно протидіяти корупції і не допускати порушення етичних норм "повинні не тільки уряди і фінансові установи". Корупція "послабляє демократичні інститути, підриває принцип верховенства закону і дає терористам можливість фінансувати свою злочинну діяльність", - сказав він.

"Відзначаючи Міжнародний день боротьби з корупцією, давайте зробимо все від нас залежне для дотримання принципу сумлінності і мобілізації сил на боротьбу із цією глобальною загрозою. Як говорить гасло кампанії з боротьби з корупцією, "від вашого "ні" залежить багато чого", - підкреслюється в зверненні генсека ООН.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua